Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Ulmekomöödia „IT-planeet“ esilinastus ja pressikonverents

11.03.2011

15. märtsil kell 15.00 toimub kinos Sõprus haridusliku ulmekomöödia „IT-planeet“ esilinastus ja pressikonverents.

Pressikonverentsil räägib RIA kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe seriaali hariduslikest eesmärkidest. Produtsent Esko Rips jagab muljeid seriaali tootmisest ja TV3 tegevjuht Priit Leito räägib, mille poolest on sellist tüüpi seriaal erakordne. Pressikonverentsil osalevad peategelane Helmut, tulnukad ja Illuminati käsilased, kes on valmis küsimustele vastama ja fotodel poseerima.

Seriaali „IT-planeet“ esimeses osas “Kontakt” soetab amatöörufoloogist pensionär Helmut endale elu esimese arvuti. Aparatuuripaneelile ümber lükatud ürdiliköörist tekkinud lühis vallandab pöörase sündmusteahela. Toimub kontakt ja muidu elus tasapidi tulev (IT-)tarkus jõuab nüüd nii Helmuti kui televaatajani. 10 seeria jooksul tutvustatakse nii tulevasele, algajale kui edasjõudnud arvutikasutajale arvuti ja sellega kaasneva virtuaalmaailma põhitõdesid.

16. märtsil kell 21.00 linastub kanalis TV3 IT-teemaline populaarteaduslik ulmekomöödia "IT-planeet". Osades: Tiit Lilleorg, Kristjan Sarv, Indrek Ojari, Mari-Liis Lill, Voldemar Kuslap. Tellija: Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus, seriaali rahastab ELi programm „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine". Tootja: Nafta.

Lisainfot ja pilte saab tulnukalaeva kodulehelt: www.facebook.com/itplaneet

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 09.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"