Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Turvalise interneti päeva konverentsi otseülekanne

Täna, 11. veebruaril tähistatakse turvalise interneti päeva. Sellele pühendatud konverents „Nutikalt netis – hoia ennast ja oma raha!“ algab kell 10. Luubi alla võetakse IT- ja mobiilsideteenused ning pakutakse lahendusi küsimusele, kuidas tarbida turvaliselt internetiteenuseid.

Konverentsil räägitakse mobiiliärakenduste varjatud külgedest, samuti sellest, kuidas jälgida, et pangakaardid ei hakkaks elama oma elu. Lisaks tuleb jutuks mobiil-ID kasulikkus ning selgitatakse, mis on „õngitsemine“.

Otseülekannet konverentsist näeb aadressilt www.itcollege.ee/cdn/livestream/konverents ja uudisteportaali Delfi.ee vahendusel.

Esinejavad tunnustatud IT-turvalisuse spetsialistid, samuti Kaitseliidu küberkaitse üksuse ning Politsei- ja Piirivalveameti esindajad. Kohal on ka telekommunikatsioonifirmade ja pankade esindajad, kes vastavad publiku küsimustele. Üritust modereerib tehnoloogiaajakirjanik ning Digitunni saatejuht Mart Parve.

Konverents toimub projektist "Targalt Internetis" ning on osalejatele tasuta.

Konverentsi ajakava

10.00–10.10 Sissejuhatus – Elmar Vaher, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor

10.10–10.55 Äppide varjatud küljed – Anto Veldre, infoturbe ekspert, CERT Eesti

10.55–11.40 Mobiil-ID ja ID-kaart, NutiKaitse 2017 – Kalev Pihl, AS Sertifitseerimiskeskuse juhataja

Mis on mobiil-ID? Kas ja miks on see parem kui ID-kaart? Kuidas kumbki neist täpselt toimib? Kuidas ja kui hästi on need kaitstud ning mismoodi kaitseb mobiil-ID ja ID-kaardi kasutamine mind? Tutvustame projekti NutiKaitse 2017.

11.40–12.30 Lõuna

12.30–13.00 Ekspertpaneel: Nutitelefonid – müüdid ja tegelikkus (Mobiilsideoperaatorid; AS Sertifitseerimiskeskus)

Millega tuleb arvestada nutitelefoni ostes? Mis on nutitelefoni plussid, millised on miinused ning kuidas neid teadlikult vältida kasutades õigeid teenuseid ja seadeid? Mida jälgida oma nutitelefoni juures ning kuidas võtta oma nutitelefon enda kontrolli alla? Millised on levinuimad müüdid nutitelefonide kohta ning kui palju on neis tõde?

13.00–13.30 Oma arvuti ja nutiseadmete tehniline kaitsmine – Andrus Padar, Kaitseliidu küberkaitse üksuse pealik

Selgitame miks, kuidas, millega ja mille eest tegelikult oma arvutit või nutiseadet kaitsma peab. Mis siis reaalsuses juhtub, kui seda ei tehta? Oht ainult endale, oma varale või ka riigile ja ühiskonnale?

13.30–14.00 Ekspertpaneel: Minu raha internetis (Pangad; Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium; Politsei- ja Piirivalveamet).

Kuidas kasutada oma krediit- ja deebetkaarti nii, et ennast ja oma raha säästa. Kuidas käituda oma raha ja kaartidega välismaal ja internetis? Mida saan ma ise teha enda ja raha kaitseks? Milliseid teenuseid pakub selleks välja pank? Milliseid riik?

14.00–14.30 kohvipaus

14.30–15.00 Õngitsemine (Phishing) – Dmitri Rudakov, Politsei- ja Piirivalveameti Keskkriminaalpolitsei vaneminspektor

Mis on õngitsemine? Mis ohtu see minu jaoks kujutab? Kuidas seda ära tunda ja vältida?.

15.00–15.45 Mängurlus ja selle mõju inimese psüühikale? – Pille-Riin Kaare, Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskuse juhtiv psühholoog

15.45 Konverentsi lõpetamine

Turvalise interneti päev

2014. aasta turvalise interneti päeva moto on „Let’s create better internet together – loome üheskoos parema interneti“. Sel aastal tähistatakse päeva rohkem kui 100 riigis üle maailma.

Eestis korraldab turvalise interneti päeva tähistamist "Targalt internetis" projekt.

Turvalise interneti päeva organiseerib Euroopa võrgustik Insafe.

Turvalise interneti päeva (Safer Internet Day) koduleht

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 11.02.2014

Tagasi lehele "Uudised"