Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Tuhapilve kasutatakse Facebookis raha välja petmiseks

Täna tekkis Facebookis uus kuritegelik skeem, kus üle võetud kontode kaudu küsitakse tuhapilve lõksust välja pääsemiseks raha.

CERT Eesti juht Hillar Aarelaid: „Skeem on lihtne, kurjategijad võtavad inimese Facebooki konto üle ning postitavad seinale abipalve. Sõnumi sisu tundub tõene - inimene on tuhapilve tõttu lõksus ning vajab kiiresti koju saamiseks raha. Kui teile saabub sõbralt Facebookis selline teade, siis on suure tõenäosusega tegu pettusega. Helistage palun oma tuttavale, et info üle kontrollida ja teada anda, et tema sotsiaalvõrgustiku konto on üle võetud.“

Kuritegevus internetis on sageli hooajalise iseloomuga ja raha välja petmiseks või viiruste levitamiseks kasutatakse iga võimalust. Valentinipäeva paiku saadetakse nakatunud õnnitluskaarte, olümpia ajal nakatunud linkidega uudiseid sportlaste võidust. Tuhapilv puudutab paljusid inimesi ja on selle tõttu hea võimalus kiireteks petuskeemideks. CERT Eesti palub iga rahapalvega teatesse suhtuda ettevaatusega ja võimalusel püüda väidetavalt hätta sattunud inimesega isiklikult kontakti võtta.

Kui inimene on tõesti välisriigis lõksus ning vajab koju sõitmiseks abi, saab helistada Välisministeeriumi konsulaarabi numbril +372 53 01 9999

CERT Eesti (Computer Emeregency Response Team) tegeleb Eesti arvutivõrkudes toimuvate turvaintsidentide käsitlemisega ja kasutajate turvateadlikkuse tõstmisega.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 25.05.2011

Tagasi lehele "Uudised"