Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Toetused IT-teemalise teadlikkuse tõstmiseks

RIA alustab 5. juulil taotluste vastuvõttu taotlusvooru, mille eesmärk on anda inimestele oskusi e-teenuste kasutamiseks ning tõsta arvutikasutajate teadlikkust internetis pesitsevatest ohtudest.

Taotlusvooru oodatakse kahte tüüpi tegevusi. Vooru saab esitada projekte, mis tõstavad inimeste teadmisi ja oskusi riigi- ja erasektori e-lahenduste kasutamisel ning õpetavad, kuidas internetis turvaliselt käituda. Taotlusvooru tegevuste sihtgrupp on eelkõige lapsed ja noored ning neid mõjutavad täiskasvanud (lapsevanemad, õpetajad jne).

Samuti oodatakse projekte, mis on suunatud e-lahenduste pakkujate oskuste tõstmisele, et muuta e-lahendused lihtsamaks, kasutajakesksemaks ja turvalisemaks. E-lahenduste pakkujad võivad olla näiteks iseteenindusbürood, riigi-ja kohalike omavalitsuste veebid, e-teenused jne. Väga oodatud on taotlused eestikeelse vabatarkva arendamiseks ning erivajadustega inimeste võimaluste avardamiseks infoühiskonnas.

Toetusi võivad taotleda mittetulundusühingud ja sihtasutused, kohalikud omavalitsused ja kohalike omavalitsuste liidud, avalik-õiguslikud juriidilised isikud, põhiseaduslikud institutsioonid ning valitsusasutused ja nende hallatavad asutused.

Toetuse maksimaalne summa on neli miljonit krooni ühe taotluse kohta. Taotlusvooru eelarve on 18 miljonit krooni, taotluste esitamise tähtaeg on 10. august 2010.

Lisainfo: jaak.liivik@ria.ee

Teema: Struktuuritoetused

Lisatud 05.07.2010

Tagasi lehele "Uudised"