Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Eesti.ee juht nõustab Ühendkuningriigi valitsust

Riigiportaali eesti.ee juht Mihkel Tikk

Alates juulikuust nõustab Riigi Infosüsteemi Ameti riigiportaali osakonna juhataja Mihkel Tikk Ühendkuningriigi valitsust IT-lahenduste alal.

Kutse esitas Ühendkuningriigi IT-minister Francis Maude ja tema meeskond Cabinet Office'ist, kes aprillis Eestit külastasid ning said RIAs ülevaate riigiportaalist ja Eesti e-teenustest.

Mihkel Tikk osaleb Cabinet Office'is töögrupis, mille eesmärk on üle vaadata Ühendkuningriigi valitsussektori infoühiskonna strateegia ja e-teenused. “Brittidel on plaanis suuremad IT-reformid, mille olemus sarnaneb Eestis seni tehtule. Kindlasti tulevad seal omandatud kogemused ja töised otsekontaktid kasuks ka Eestile,” selgitas Tikk.

“Tehnoloogia on e-lahenduste juures vaid üks külg. Inimestele ei muutu teenus mugavamaks, kui see lihtsalt paberilt e-keskkonda liigutada, jättes muutmata asjaajamise loogika ja ülesehituse. Brittidele pakub huvi, kuidas oleme Eestis viinud kuluefektiivse e-riigi inimesteni ja kuidas vältida pabermõtlemisel põhinevat loogikat,” ütles Tikk.

RIA on projekti jooksul avatud Eesti partnerite kaasamisele, et arendada Eesti ja Ühendkuningriigi pikaajalist koostööd e-riigi valdkonnas ning Euroopa Liidu suunal.

Lisainfo:
Liisa Tallinn
Riigi Infosüsteemi Amet
Kommunikatsioonijuht
663 0233
525 8654
liisa.tallinn at ria.ee

Teema: RIA, Riigiportaal

Lisatud 08.08.2012

Tagasi lehele "Uudised"