Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Teisipäeval kell 13–14 on üle-eestiline e-tund

Teisipäeval, 5. märtsil kell 13–14 viiakse läbi üle-eestiline e-tund, mille käigus osalevad riigiasutused ning eraettevõtted tutvustavad oma elektroonilistes kanalites kasutatavaid teenuseid eesmärgiga juhtida inimeste tähelepanu nende aega ning kulusid säästvate nutikate e-teenuste olemasolule ja kasutamismugavusele.

"Üle kogu riigi toimuv "e-tund" on avalöök 4.–10. märtsini toimuvale e-teenuste nädalale, mille raames kuulutatakse välja tänavune Eesti parima e-teenuse valimise konkurss," ütles Kalle Arula, Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektori asetäitja, lisades: "Nädala kulminatsioon on 6. märtsil toimuv inspiratsiooniseminar "Eesti IT-tiigri järgmine hüpe", kus räägitakse e-teenuste tulevikust, diskuteeritakse teenuste kvaliteedi ja kvantiteedi üle, tutvustatakse erinevaid võimalikke e-äri mudeleid ja ärgitatakse osalejaid uutele arendusmõtetele."

"Soovime e-teenuste nädalaga tõmmata avaliku sektori, eraettevõtete ja ka kasutajate tähelepanu olemasolevate e-teenuste tutvustamisele ja konkursile esitamisele, samuti uute teenuste edasiarendamise vajadusele," rõhutas Arula.

Hinnanguliselt on Eestis e-teenusena kättesaadav ettevõtetele mõeldud teenustest 100% ja eraisikutele mõeldud teenustest 97%. Uuringud näitavad, et on teenuseid, mida sihtrühmad ei kasuta aktiivselt ja üldine teadlikkus e-teenuste olemasolust võiks olla kõrgem.

E-teenuste nädala raames toimuval üleriigilisel aktsioonil "e-tund" tutvustatakse inimestele võimalusi ajada riigi või erafirmadega asju e-kanaleid kasutades. Tallinna Perekonnaseisuamet soovitab kõigil, kes seda veel teinud ei ole, proovida e-teenust, mis võimaldab lapse nime sobivust interneti teel kontrollida. Eesti Maksu- ja Tolliamet aga juhendab ja õpetab e-tunni ajal teenindussaale külastavaid kliente tuludeklaratsiooni või muid dokumente elektrooniliselt täitma ning esitama.

Eesti suuremad meediaettevõtted teevad "e-tunni" ajal kõigile tasuta kättesaadavaks oma muidu tasulised internetikeskkonnad, et pakkuda lugejatele võimalust tutvuda e-kanalites avaldatava lisaväärtusega sisuga. "e-tunnil" osalevad Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, Laupäevaleht LP, Maaleht, Postimees ja Äripäev.

Lähem info konkursi "Eesti parim e-teenus 2013" kohta on konkursi veebilehel.

Konkurss "Parim e-teenus 2013" toimub EL struktuurifondide programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel. EL sf programmi „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ eesmärk on suurendada olemasolevate elektrooniliste lahenduste kasutatavust ja soodustada uute e-teenuste teket ning teavitada inimesi sellest, kuidas arvutit turvaliselt kasutada. Programmi tegevused viib ellu Riigi Infosüsteemi Amet aastatel 2007–2013. Programmi kogumaht on ligi 3,4 miljonit eurot ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, RIA

Lisatud 01.03.2013

Tagasi lehele "Uudised"