Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Tänaseks on uuendatud 400 000 ID-kaarti

Jaanuari lõpu seisuga on oma ID-kaardi uuendanud ligikaudu 400 000 inimest. Kauguuendamise kaudu ehk kodust lahkumata ca 300 000 ning Politsei- ja Piirivalveametis, seal hulgas kaubanduskeskustes üles seatud ajutistest teeninduspunktides ligi 100 000 inimest.

„Veel 156 000 inimesel, kes kasutasid eelmisel aastal vähemalt korra ID-kaarti elektrooniliselt ning kellel puudub alternatiivne digitaalse allkirja andmise võimalus, on dokument uuendamata. Kui on teada, et lähiajal tuleb ID-kaarti kasutada mõnes e-teenuses või anda digiallkiri, siis soovitan kindlasti kaardi varakult ära uuendada,“ soovitas Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eID valdkonna juht Margus Arm.

Kõige mugavam on ID-kaarti uuendada oma arvutis. Selleks tuleb vajalik tarkvara veebilehelt https://installer.id.ee/ alla laadida ja jälgida juhiseid. Kui mingil põhjusel kauguuendamine ei õnnestu või ei ole seda võimalik teha, saab ID-kaardi ära uuendada Politsei- ja Piirivalveameti teeninduses.

Rohkem infot ID-kaardi uuendamise kohta leiab veebilehelt www.id.ee.

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada 31. märtsini. 1. aprillist sertifikaadid tühistatakse ning ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda PPA-lt uus dokument. ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina sellel märgitud kuupäevani. Samuti saab uuendamata ID-kaarti kasutada kliendikaardina ning apteegis ravimite kätte saamiseks.

Eelmisel aastal kasutas ID-kaarti elektrooniliselt vähemalt korra aasta jooksul ca 520 000 inimest.

Teema: PKI

Lisatud 24.01.2018

Tagasi lehele "Uudised"