Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Tallinnas toimub küberekspertide töötuba

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) korraldab koos Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse ja Henry Jackson Societyga Tallinnas infosüsteemide ja teenuste piiriüleste sõltuvustega kaasnevate riskide töötoa.

Osalevad küberpoliitika kujundajad Euroopast, USAst, Jaapanist ja Iisraelist. Käsitletakse riikide infosüsteemide ja teenuste piiriüleste sõltuvustega kaasnevaid riske ning otsitakse võimalusi koostöö parandamiseks. Samuti tulevad arutlusele küberjulgeoleku arengud Euroopa Liidus.

Kohtumise avasõnavõtu peab RIA peadirektor Jaan Priisalu. RIA juhtimisel korraldatakse üritusel ka riikide piiriüleste infotehnoloogiliste riskide õppus, kus käsitletakse küberintsidentidega kaasnevaid riske.

International Strategic Dialogue on Cyber Security (ICDCS) on ekspertide võrgustik, mis kutsuti kokku 2012. aastal Briti parlamendis küberjulgeoleku eest vastutava ministri Francis Maude’i, USA Sisejulgeolekuministeeriumi küberstrateegia direktori Bruce McConnelli ning paarikümne Euroopa ja USA küberpoliitika kujundaja osalusel.

Võrgustik on kohtunud Washingtonis ja Tel Avivis ning sel aastal toimub viies kohtumine esmakordselt Euroopas. Eesti on foorumil aktiivselt osalenud selle käivitamisest saadik ning sel aastal otsustati kohtumine korraldada Tallinnas.

Töötuba korraldatakse EL sf programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, Küberturve, RIA

Lisatud 02.06.2014

Tagasi lehele "Uudised"