Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Simson: e-riik peab muutuma inimese jaoks lihtsamaks

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Margus Simson ütles täna RIA aastakonverentsil, et Eesti e-teenuseid tuleb konsolideerida ning muuta inimese jaoks mugavamaks.

RIA peadirektori asetäitja Margus Simson aastakonverentsil esinemas.

Simsoni sõnul ei saa inimene hea e-teenuse kasutamise kogemust mitte veebilehe kaunist kujundusest, vaid sellest, et e-teenuseid saab lihtsamalt ja mugavamalt kasutada.

"Viimased seitse aastat on Eesti innovatsioon püsinud paigal. Uut murrangut e-teenustes pole toimunud ja selleks hakkab aeg kätte jõudma," lausus Simson.

"Meil on saja keskkonna asemel vaja ühte - praeguse 100 e-teenuse keskkonna asemel vajame terviklikku riigiportaali, mis on inimestele kättesaadav läbi seadmete, mida nad igapäevaselt kasutavad," ütles Simson.

Tema hinnangul valmib uus eesti.ee värav nutiseadmetele järgmise aasta teises pooles. See koondab lihtsustatud kujul riigi e-teenuseid. Tema sõnul tähendab see väga palju mõtlemist teenuste arhitektuurile ning kasutajakogemuse parandamisele.

"Selle keskkonna loomine ja teenuste kasutamise hõlbustamine eeldab head ja sisulist koostööd nii riigiasutustelt kui eraettevõtetelt," rääkis Simson.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, RIA, Riigiportaal

Lisatud 30.05.2014

Tagasi lehele "Uudised"