Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Sertifikaatide kauguuendamine 2017

30. augustil informeeris rahvusvaheline teadlaste grupp Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), et nad avastasid turvariski, mis mõjutab Eestis alates 2014. aasta oktoobrist välja antud ID-kaarte (sealhulgas elamisloakaarte, digi-ID-kaarte ja e-residentidele väljastatud kaarte) ehk kokku ligi 750 000 kaarti. Enne 2014. aasta 16. oktoobrit väljastatud ID-kaartidel oli kasutusel teine kiip ning neid see risk ei mõjuta. Samuti ei puuduta antud turvarisk mobiil-ID-d.

Turvarisk tekkis 2014. aasta oktoobris kaartidel kasutusele võetud kiibi ja tarkvara koosmõjus.

RIA eestvedamisel on välja töötatud tarkvara, mille abil saab selle turvariski ilmnemist vältida. Selleks tuleb uuendada turvanõrkust omavate ID-kaartide, elamisloakaartide ja digi-ID-kaartide sertifikaate.

Uuendada tuleb:

  • elamisloakaarte, mis on väljastatud alates 17. detsembrist 2014;
  • digi-ID-kaarte, mis on väljastatud alates 1. detsembrist 2014;
  • e-residendi kaarte, mis on väljastatud alates 1. detsembrist 2014;
  • ID-kaarte, mis on väljastatud alates 16. oktoobrist 2014.

Sertifikaatide uuendamine

ID-kaardi sertifikaate saab oma kodu- või tööarvutist kauguuendada 31. märtsini 2018. Uuendamiseks tuleb arvutisse laadida alla ID-kaardi tarkvara uus versioon ja järgida ekraanil olevaid juhiseid.

Ööl vastu 4. novembrit peatati kõik turvariskiga ja selleks ajaks  uuendamata sertifikaadid. See tähendab, et kaarti ei saa elektrooniliselt kasutada (siseneda e-teenustesse, anda digiallkirja). Küll aga saab kaarti kauguuendada.

Kuni 31. märtsini 2018 saab sertifikaate uuendada oma koduarvutis. Kui see ei ole võimalik või kui kauguuendamine ebaõnnestub, saab sertifikaate uuendada ka Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teenindustes.

1. aprillist 2018 tühistatakse kõik turvanõrkust omavate kaartide sertifikaadid, mis on jäänud selleks ajaks uuendamata. Kui hiljem tekib siiski vajadus ID-kaarti elektrooniliselt kasutada, tuleb taotleda uus ID-kaart.

Info e-teenuste pakkujatele

2017. aasta novembris toimuvate ID-kaardi muudatuste mõju e-teenuste pakkujatele on kirjas lehel id.ee.

Lisamaterjalid

Täpsem uuendamise info

Uuendamisega seotud korduma kippuvad küsimused

Turvariskiga seotud korduma kippuvad küsimused – september 2017

Pressiteated:

 


Kas said vastuse oma küsimusele?

Lisatud 05.10.2017
Uuendatud 19.11.2017

Tagasi lehele "Elektrooniline identiteet"