Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riik.ee ühineb riigiportaaliga eesti.ee

Täna õhtul suunatakse portaal www.riik.ee ümber riigiportaalile www.eesti.ee, mis on info- ja teenusteruum Internetis nii kodanikele, ettevõtjatele kui riigiametnikele.

RIA nõuniku Riho Oksa sõnul muutub info leidmine riigi kohta lihtsamaks: „See on loomulik jätk protsessile, mille nimel oleme mitu aastat tööd teinud – luua üks värav, kust inimene saab infot ja kasutada avalikke teenuseid.“

Riigiportaali valdkonnajuht Geroli Peedu selgitab riigiportaali edasiste plaanide kohta: "Portaal on pidevas arengus, meie eesmärk on pakkuda kasutajatele personaliseeritud keskkonda, kust ta saab lihtsalt kasutada kõiki endale vajaminevaid e-teenuseid. Kutsume koostööd tegema asutusi, kes soovivad inimestele pakkuda teenuseid või teavet.“

Riigiportaal avati tänasel kujul 2007. aasta oktoobris, juunikuus kasutas seda pea 70 000 inimest. Hetkel on riigiportaalis kõige rohkem teenuseid eraisikutele, arendamisel on ka ettevõtjale suunatud osa. Muuhulgas saab portaalis seadistada enda @eesti.ee e-posti aadressi, täita ja saata ametlikke vorme, taotleda vanemahüvitist ning palju muud.

Ühinemine ei puuduta riik.ee alamdomeeninimesid kasutavaid teenuseid, näiteks http://kov.riik.ee või https://portaal.riik.ee/ Samuti ei suunata ümber aadressil http://www.riik.ee töötavaid teisi iseseisvaid veebikohti, näiteks http://www.riik.ee/augustrei/.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 11.07.2008

Tagasi lehele "Uudised"