Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riik tugevdab IT-alast koostööd teadus- ja eraettevõtetega

Riik ja infoturbeettevõtted ühendasid jõud ning kirjutasid alla infoturbe kompetentsikeskuse koostööleppele, et viia teadus- ning riigiasutuste vaheline koostöö ametlikule tasemele.

"Eesti on viimase aastakümne jooksul saanud üheks infoturbemaailma südameks ning eestvedajaks. Meil on otstarbekas teadmised ja oskused koondada, sest  tugev partnerlus valitsusasutuste, akadeemiliste institutsioonide ning erasektori vahel on turvalise digieluviisi edendamise üheks eelduseks,” leidis Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektor Taimar Peterkop.

Äsja loodud Eesti Infoturbe Assotsiatsioon viib eraettevõtete, teadus- ning riigiasutuste vahelise senise eduka koostöö ametlikule tasemele, võimaldades senisest veelgi efektiivsemalt edendada IT-alast teadus- ning arendustööd. „Lisaks siinsele tehnilisele pädevusele on Eesti eriline oma era- ja avaliku sektori e-teenuste poolest. Seda unikaalsust tuleb pidevalt arendada ning juurutada ühiskonna ja majanduse vahelist usaldusväärset suhet," selgitas AS Cybernetica juhatuse esimees Oliver Väärtnõu.

Kompetentsikeskusele panid aluse AS Cybernetica ning Guardtime ning aasta lõpus sõlmisid sellega kokkuleppe Riigi Infosüsteemi Amet ning kaitseministeerium. Oma liitumisest assotsiatsiooniga on teada andnud nii Tartu Ülikool kui ka Tallinna Tehnikaülikool.

Teema: Küberturve

Lisatud 17.01.2018

Tagasi lehele "Uudised"