Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riik tõstab inimeste teadlikkust e-teenustest

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade:

Vabariigi Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel koostatud "Eesti infoühiskonna arengukava 2013" rakendusplaani aastateks 2007-2008, mille peamiseks eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust olemasolevatest e-teenustest ning tagada neile teenuste kasutamiseks vajalikud teadmised ja oskused.

"Seda kava on vaja, et hoida e-riiki kursil. E-lahendusi on vaja Eestile mitte esmajoones selleks, et edetabelites võistelda, vaid et inimeste töö oleks tulemuslikum ja elada ning asju ajada oleks mugavam," kommenteeris rakenduskava majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Arengukava järgi hakkab riik muuhulgas korraldama koolitusi infoühiskonnas hakkama saamiseks ning erinevaid teavituskampaaniaid, näiteks ettevõtjatele suunatud e-teenuste, ID-kaardi kasutusvõimaluste ning riigiportaal eesti.ee tutvustamiseks.

"Nii avalik kui ka erasektor pakuvad mitmesuguseid turvalisi ja kasutajasõbralikke e-teenuseid, mida paljud inimesed ei ole kahjuks avastanud. Infoühiskonna arenemise eelduseks on, et kodanikud teaksid ja oskaksid olemasolevaid kiireid ja mugavaid võimalusi kasutada," selgitas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna juhataja Margus Püüa.

Avalikus sektoris prognoosib ministeerium täielikku üleminekut paberivabale asjaajamisele aastaks 2010, pooled riigiasutused võiks paberivabad olla juba tuleva aasta lõpuks.

Muuhulgas kavatseb riik rakendusplaani kohaselt viia e-keskkonda riigihangete protsessi ning panustada e-toimiku, e-tervise ning ühistranspordi riikliku infosüsteemi arendamisse.

Ministeeriumide eelarvetes on infoühiskonna arendamiseks ette nähtud ligikaudu 529 miljonit krooni, millele lisandub ca 112 miljonit krooni Euroopa Liidu struktuurifondide vahendeist. Kokku viiakse läbi ligi 260 projekti.

Rakendusplaani koostas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakond koostöös teiste ministeeriumide esindajatega. Plaani on toetanud ka Eesti Informaatikanõukogu.

Rakendusplaaniga saab tutvuda siin: http://www.mkm.ee/index.php?idr78

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 22.11.2007

Tagasi lehele "Uudised"