Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riigiportaal saab 15-aastaseks

Täna, 12. märtsil tähistab riigiportaal eesti.ee 15. sünnipäeva.

Täna on eesti.ee üks ja ainus portaal, mis viib kokku riigi ja inimese. Portaali külastab igapäevaselt 22 000 inimest, selles on 1330 artiklit ja 2866 kontakti ning oma @eesti.ee e-posti aadressi on ära suunanud ca 400 000 kodanikku ja ettevõtet. Üle 800 000 inimese on aasta jooksul eesti.ee kaudu oma isiklikke andmeid vaadanud.

2003. aasta 12. märtsil avatud kodanikuportaal täitis toona informatsiooni edastaja rolli ning e-teenuste kasutamiseks suunas teabeportaal kasutajad edasi kodanikuportaali. Kodanikuportaali päringute keskkonnas said inimesed erinevatest andmekogudest ja registritest vaadata oma andmeid. Sisse sai logida internetipanga kaudu ja ID-kaardiga.

2005. aastal tutvustati uut kontseptsiooni Sinu Eesti, mille eesmärk oli kujundada portaal kasutajasõbralikumaks. Ametlik @eesti.ee e-posti süsteem hakkas teenuseid pakkuma ka ettevõtjatele, et riigi poolt saadetud e-kirjad jõuaks alati õigele aadressile usaldusväärset teed pidi kohale. Kaks aastat hiljem teabe- ja kodanikuportaal ühendati. Portaal hakkas kandma eesti.ee nime ning sai uue logo.

2011. aasta sügisel valmis senisest sisukam ettevõtjate osa. Uude portaali oli koondanud enam kui 200 teenust, 400 artiklit ja 2500 kontakti. Mullu juunis sai eesti.ee uue ja kaasaegsema näo, mida on mugav jälgida ka kõikidest nutiseadmetest. Töös on värske ilme andmine ka sisselogitud lehele. 

Põhjalikuma ülevaate portaali ajaloost saab riigiportaalist eesti.ee.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 12.03.2018

Tagasi lehele "Uudised"