Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riigiportaal eesti.ee vastab WCAG tasemele A

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus tellis 2007. aasta lõpus riigiportaali eesti.ee veebilehe käideldavuse analüüsi. Selle viis läbi Valdo Praust, analüüsi aluseks oli W3C konsortsiumi käideldavuse hindamise metoodika WCAG. Analüüsi eesmärk oli hinnata veebilehe kättesaadavust ja loetavust läbi erinevate keskkondade ja brauserite, sealhulgas ka läbi erivajadustega brauserite (pimekiri, tekstibrauser jne).

Testi kohaselt vastab riigiportaal eesti.ee kohandatustasemele A, mis tähendab seda, et kõik prioriteediga „üks“ hinnatud kontrollküsimused on rahuldatud. Prioriteediga „üks“ hinnatud kontrollküsimustele peab vastama iga veebileht, st iga veebiarendaja peab koostama veebilehe, mille korral need kontrollküsimused saavad positiivse vastuse. Vastasel korral võivad mitmed kasutajad või nende grupid veebilehte üldse mitte näha. Prioriteediga „üks“ hinnatud kontrollküsimuste rahuldamine on iga veebilehe ja -dokumendi koostamise baasnõue.

Analüüsi aruanne (.doc, 104 KB)

Samalaadse analüüsi viis 2006. aastal Eesti põhiseaduslike institutsioonide ning valitsusasutuste veebilehtede osas läbi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakond. Selle tulemuste kohaselt vastas valitsusasutuste veebidest kohandustasemele A 6,67%.
Uuringu tulemused

Teema: Riigiportaal

Lisatud 15.05.2008

Tagasi lehele "Uudised"