Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riigiportaal eesti.ee uueneb

Augustis algab riigiportaal eesti.ee uuenduskuur, mille käigus muutub riigiportaal oluliselt kasutajasõbralikumaks ja ilusamaks.

Riigiportaali peatoimetaja Argo Leetmaa selgitab: „Riigiportaal on aastatega kasvanud ja uuenenud. See on nagu maja, kus aja jooksul on ehitatud arvukalt juurdeehitusi, erinevates tubades remonti tehtud ja kuus korrust peale ehitatud. Nüüd on aeg, et vaataksime kogu portaali üle, et suurest  ehitisest tekiks ilus ja hästi kasutatav tervik. Selleks kuulutasime välja hanke asjatundliku partneri leidmiseks, kes aitaks portaali kasutajasõbralikuks muuta. “

Selle aasta jaanuarist märtsikuuni kogus RIA riigiportaali kohta tagasisidet – mis kasutajatele meeldib, mida portaalilt oodatakse ning mis on inimeste jaoks kõige keerulisem. Enim kommenteeriti just kasutajamugavust ja kujundust. Argo Leetmaa leiab, et tagasiside oli aus: „Viimati analüüsiti riigiportaali kasutajasõbralikkust aastaid tagasi, vahepeal on portaal kordades kasvanud. Näiteks eelmise aasta juunis külastas portaali 68 tuhat inimest, selle aasta juunikuus aga 126 tuhat inimest. Samas palume kasutajatelt natuke kannatust, sest nii suure portaali analüüs võtab aega – meie plaanide järgi on riigiportaal eesti.ee kenam ning kogu info paremini leitav järgmisel aastal“.

Eesti.ee kohta andis tagasisidet 6500 inimest, neist 570 liitus riigiportaali arendustiimiga, kes aitavad ka tulevikus uute teenuste  testimisel. Kogu kevadise teavituskampaania ja küsitluse rahastas SF programm Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine.  

Portaali eesmärk on pakkuda kodanikule, ettevõtjale ning ametnikule võimalust leida usaldusväärset infot, kontaktandmeid ning avalikke e-teenuseid ühtsest turvalisest keskkonnast. Iga päev külastab riigiportaali umbes 8000 inimest. Riigiportaali vahendusel on võimalik kasutada umbes sadat avalikku e-teenust ja ligi 300 ametlikku e-vormi või blanketti. Keskkonnas on üle 2000 erineva artikli ning enam kui 1500 linki.  

Info riigihanke kohta

Teema: Riigiportaal

Lisatud 18.08.2009

Tagasi lehele "Uudised"