Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riigieksamite tulemused Kodanikuportaalist e-kirja ja SMS-iga

Kodanikuportaalis https://www.eesti.ee on juba kolmandat aastat võimalik kõigil riigieksamite sooritajatel tutvuda oma riigieksami tulemustega ning juba praegu tellida ära eksamitulemuse teavitus e-kirja või SMSiga. Tulemused jõuavad õppuriteni sedamööda, kuidas jõutakse töid parandada ning punkte andmebaasi sisestada. Esimesed tulemused peaksid selguma 10. juuni paiku.

E-posti teel edastatakse eksamiainete nimi või nimed, mille staatus on muutunud. Muudatuse sisuga saab tutvuda juba Kodanikuportaali vahendusel. Mobiiliteavituse puhul sisaldab lühisõnum ka eksamitulemust ennast. Lisaks näidatakse SMSis eksami sooritaja isikukood ja eksami nimi. Eksamitulemuste mobiilile tellimiseks tuleb eksamitulemustest teavitamise teenuse juures olevale väljale sisestada oma mobiiltelefoni number ning tulemuste selgudes saadetakse sellele numbrile lühisõnum. Teenust saavad kasutada kõigi Eesti mobiilioperaatorite kliendid ning sõnumid on saajale tasuta.

Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse andmetel sooritab sel aastal riigieksameid ligikaudu 24 500 eksaminandi. Eelmisel aastal kasutas 70% eksaminandidest võimalust oma eksamitulemusi Kodanikuportaali vahendusel vaadata.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 02.06.2006

Tagasi lehele "Uudised"