Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riigiasutuste teavitatud küberintsidentide arv kasvab

Aprillis käsitles CERT-EE 713 juhtumit, millest 173 olid seotud riigiasutustega. Märtsiga võrreldes on riigiasutuste teavitatud juhtumite arv kasvanud ligi 11%. Juhtumitest teavitamise üldine kasv tuleneb tõenäoliselt RIA teavituskampaaniatest, kus oleme palunud igasugustest küberturvalisust puudutavatest juhtumitest meid teavitada.

Olulisematest juhtumitest on lunavara jätkuv levik siiani probleemiks, kuid lisaks olid aprillis kõrge prioriteediga mitmed Mobiil-ID laiaulatuslikud katkestused ja teenusetõkestusrünne SEB panga Leedus asuvate serverite vastu, mille tõttu oli häiritud ka SEB Eesti internetipanga toimimine kolme päeva jooksul.

Küberturvalisuse tõstmiseks jätkasime aprillis koolituste korraldamist Eestis.

22. aprillil korraldasime elutähtsate teenuste osutajatele järjekordse koolituse hädaolukordade lahendamise valmisoleku tõstmiseks. Koolitusel käsitleti küberintsidendi hädaolukorra lahendamise plaani, teabevahetust ning elutähtsa teenuse riskianalüüsi läbiviimist.

Korraldasime küberteadlikkust tõstva koolituse Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, kokku on tervishoiule suunatud koolitustel osalenud praeguseks enam kui 350 meditsiinitöötajat. Valdkonna info turbeteadlikkuse tõstmise vajadust hindame kriitiliseks, sest nii Eestis kui mujal maailmas toimunud intsidendid tervishoiuasutustes on näidanud meditsiiniteenuste tõsist küberhaavatavust.

Aprilli algul tutvustasime Eestis kohustuslikku infoturbemeetmete süsteemi ISKE kohalikele omavalitsustele.

Loe aprilli kokkuvõtet (.pdf, 96 KB)

Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse teenistus avalikustas aprillis eelmise aasta raporti, kus lisaks 2015. aasta kokkuvõttele on kirjeldatud ka erinevaid väljakutseid, mis küberturvalisuse tagamist Eestis mõjutavad.

Loe eelmise aasta raportit (.pdf, 681 KB)

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 24.05.2016

Tagasi lehele "Uudised"