Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riigi infosüsteemi haldussüsteem RIHA uues kuues

7. septembril jõudis toodangukeskkonda RIHA uus kujundus. Lisandus ka hulk võimalusi, mis RIHA kasutamise lihtsamaks muudavad.

  • Rakenduses liikumine on lihtsam ja loogilisem. Tänu uuendatud peamenüüle ja kasulike linkide ning abiteabega jalusele leiate teabe lihtsamini üles ja saate RIHA toimingud kiiremini tehtud.
  • Kasutatavust tõstavad arvukalt lisatud AJAX-i (Web 2.0) kasutajaliidese elemendid, nt modaaldialoogid ja detailinfo dünaamiline kuvamine. Vastavalt vajadusele näete kuval rohkem (või vähem) teavet ja ei pea kogu aeg lehekülgi vahetama.
  • Laienenud on otsinguvõimalused – kiir-, üld- ja detailotsing. Otsingutulemused esitatakse rühmitatult ja pakutakse filtreerimise võimalust.
  • Uus KOVidele mõeldud dokumenteerimise menetlus vähendab nii infosüsteemide omanike kui ka kooskõlastajate koormust.

Loodame, et uuenenud kujundus ja lisandunud funktsionaalsused teevad RIHAst kasutajasõbralikuma ja kiirema rakenduse.

Enamik uuendustest on intuitiivselt mõistetavad ja suurt osa nendest Te võib-olla ei märkagi. Vajadusel leiate aga teavet uuendatud kasutajajuhenditest.

RIHA on riigi infosüsteemi terviklik kaardistuse ja halduse töövahend. RIHAs peetakse arvestust riigi infosüsteemi moodustavate andmekogude, infosüsteemide ja muude komponentide üle. RIHAs menetletakse infosüsteemide ja andmekogude asutamist, X-teega liitumist, klassifikaatorite haldust ja teisi riigi infosüsteemi järjepidevaks arenguks ja optimaalseks toimimiseks vajalikke protsesse. RIHA kasutavad nii riigi- kui ka erasektor infoühiskonna toimimise kindlustamisel. Riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustele on RIHA kasutamine kohustuslik.

RIHA kasutamisel abistab Teid Riigi Infosüsteemide Arendusekeskuse kasutajatugi: help@ria.ee, tel 6630 230.

https://riha.eesti.ee

Teema: RIHA

Lisatud 10.09.2010

Tagasi lehele "Uudised"