Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riigi Infosüsteemi Amet peab täna aastakonverentsi

Täna Tallinnas toimuval Riigi Infosüsteemi Ameti aastapäevakonverentsil räägitakse, milliseid horisonte tehnoloogia tulevikus avab ning millised on ühiskonna vajadused ja ootused tehnoloogiale. Räägitakse riigi infosüsteemi arendamisest lähiaastatel ning uue küberjulgeoleku strateegia põhimõtetest.

RIA peadirektori Jaan Priisalu sõnul liigub Eesti oma arengus otsustavalt infoühiskonna suunas ning aastapäevakonverentsi arutelude peamine eesmärk on ühtlustada nägemust e-riigi tulevikust ja arenguvõimalustest.

Tartu Ülikooli riigiõiguse professor Ülle Madise, akadeemik Jaak Aaviksoo ning Audentese nõukogu esimees Heldur Meerits arutlevad aastakonverentsil riigi rolli üle tehnoloogia arengus ning sellest, kuidas infotehnoloogilised muutused mõjutavad tulevikus ühiskonna toimimist ja riigi valitsemist.

Küberjulgeoleku väljakutsete üle arutlevad Kaitseministeeriumi asekantsler Taimar Peterkop, Siseministeeriumi asekantsler Hannes Kont, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi küberturbe valdkonna juht Sander Retel ning RIA arendus- ja uurimistegevuse osakonna juhataja Priit Roosimägi.

Konverentsi avakõne peab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka, päeva modereerib Ainar Ruussaar.

RIA korraldab konverentsi EL struktuurifondide programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Konverentsi aitab läbi viia BCS Koolitus AS.

Konverentsi kava

Jälgi konverentsi mõtteid: https://blog.ria.ee/

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, RIA

Lisatud 30.05.2014

Tagasi lehele "Uudised"