Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIAt külastas ICANNi Euroopa asepresident Nigel Hickson

RIA peadirektor Jaan Priisalu ja ICANNi Euroopa asepresident Nigel Hickson
 
Hickson sai RIAs lühikese ülevaate RIA tegevustest riiklike infosüsteemide haldamisel, küberjulgeolekuga seotud tegevustest ja Euroopa Liidu struktuurifondide programmide ellu viimisest.
 
ICANNi Euroopa asepresident Nigel Hickson koordineerib ICANNi suhtlust valitsustega Euroopas, aga ka rahvusvaheliste organisatsioonidega nagu Euroopa Liit ja Rahvusvaheline Telekommunikatsooni Liit, seda peamiselt domeeninimede küsimuses. "Küberjulgeoleku valdkonnas on meie peamine eesmärk kutsuda riike ja organisatsioone võimalikult laialdaselt DNSSECi standardit kasutama," märkis Hickson.
 
DNSSEC on lühend ingliskeelsest mõistest Domain Name System Security Extensions, mis tähistab domeeninimede süsteemi (DNS) turvalaiendust. DNSSECi eesmärk on igale interneti nimeserverile välja anda kindlaksmääratud identiteet (sarnaselt Eesti ID-kaardiga). Nii ei saaks pahategijad enam suunata kasutajat märkamatult mõnda kuritahtlikku nimeserverisse, et selle kaudu juhtida kasutaja talle vajaliku e-poe või internetipanga asemel ründaja kodulehele.
 
DNNSECist leiab pikema ülevaate Eesti Interneti Sihtasutuse veebilehelt: http://www.internet.ee/dnssec/mis-on-dnssec

Teema: Kohtumised, RIA

Lisatud 30.08.2012

Tagasi lehele "Uudised"