Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIAt külastanud Malaisia delegatsioon huvitus X-teest

Teisipäeval, 4. septembril külastas RIAt Malaisia ettevõtete delegatsioon, kuhu kuulus ka valitsusasutuste esindajaid.

Malaisia delegatsiooniga kohtusid peadirektor Jaan Priisalu, peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Kalle Arula ja RIA eksperdid. Kohtumise peamised teemad olid digitaalse identiteedi ristkasutus ja X-tee.

Delegatsiooni liikmed olid väga huvitatud X-teest ja selle regulatsioonist. Eriti tunti huvi selle vastu, kuidas X-tee idee suudeti praktikasse rakendada, sest Malaisias on kavas sarnane andmekogusid ühendav süsteem. Sarnaselt Eestiga on Malaisias ID-kaart, mis võeti kasutusele 2002. aastal.

Malaisia delegatsiooni juhtinud Teaduse, Tehnoloogia ja Innovatsiooniministeeriumi kantsler Dato’ Dr. Madinah Mohamad kinnitas, et Malaisia ja Eesti on kaasteelised ning liiguvad samas suunas. RIA peadirektor Jaan Priisalu on samal arvamusel: "Malaisia on kõrgelt arenenud infoühiskonnaga riik, kes on liikunud kümme aastat Eestiga samas suunas. Seda näitas ka delegatsiooni asjatundlikkus ja ekspertiis e-riigi teemadel."

Malaisia delegatsioon RIAs koosolekulaua ümber. Pildil on ka Teaduse, Tehnoloogia ja Innovatsiooniministeeriumi kantsler Dato’ Dr. Madinah Mohamad.

 RIA peadirektor Jaan Priisalu teeb Malaisia delegatsioonile ettekannet.

Teema: Kohtumised, PKI, RIA, X-tee

Lisatud 05.09.2012

Tagasi lehele "Uudised"