Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIA tutvustab Washingtonis Eesti kogemusi küberturvalisuse tagamisel

Algaval nädalal tutvustavad Ameerika Riikide Ühenduse (OAS) kutsel USAs viibivad Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) küberturvalisuse eksperdid Põhja- ja Lõuna Ameerika riikidele kogemusi küberjulgeoleku strateegiate ja küberintsidentide lahendamise meeskondade ülesehitamisel. Lisaks eestlastele kõnelevad seminaril ka USA, Kanada, Ühendkuningriigi, Hollandi, Hispaania, Korea ja Iisraeli eksperdid.

Washingtonis viiakse koostöös George Washingtoni Ülikooli ja Johns Hopkinsi Ülikooliga läbi seminar, mille käigus antakse ülevaade Eesti kogemusest küberturvalisuse riskide juhtimises, -kriisihalduses ja kriitilise informatsiooni taristu kaitsmises ning tutvustatakse uut küberjulgeoleku strateegiat.

Visiidi raames toimuvad ka kahepoolsed kohtumised RIA partnerasutustega, mille käigus arutatakse Eesti ja USA koostööd küberturvalisuse arendamisel.

Delegatsiooni juhtiva RIA peadirektori asetäitja Toomas Vaksi sõnul on visiit väga oluline võimalus Eesti viimase aja arengute tutvustamiseks meie partneritele, kuna küberruumi turvalisuse tagamiseks on vajalik riikidevaheline tihe ning usalduslik koostöö.

Kriitilise taristu järjest süvenev sõltuvus infotehnoloogiast on Vaksi hinnangul tekitanud terve hulga piiriüleseid riske, mille maandamine pole ilma rahvusvahelise koostööta isegi võimalik.

“Ameerika Ühendriigid on Eesti jaoks julgeoleku tagamisel väga oluline partner. Meil on väga hea meel, et maailma juhtiva infotehnoloogia arendajana tunneb USA huvi meie kogemuste vastu küberturvalisuse tagamisel ja meil on võimalik oma kogemusi jagades panustada ka selle regiooni küberturvalisuse arendamisse."

Teema: Küberturve

Lisatud 19.10.2014

Tagasi lehele "Uudised"