Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIA tutvustab e-teenuste kasutamisvõimalusi

Täna tutvustati RIA-s EL struktuurifondide programmi „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“. Selle eesmärk on teavitada, et e-lahendused teevad elu lihtsamaks ning nende kasutamine on turvaline.

Programmi juht Agne Kivisaar rõhutas tänasel pressikonverentsil, et inimestel peavad olema võrdsed võimalused e-teenustele ligipääsuks. „Järjepidev teavitus aitab kaasa, et inimesed on teadlikud paljudest e-teenustest ja oskavad neid kasutada“, lisas Kivisaar.

Programmi eesmärk on suurendada olemasolevate elektrooniliste lahenduste kasutamist, soodustada uute e-teenuste teket ning teavitada inimesi, kuidas arvutit turvaliselt kasutada. Programmi kogumaht on 50 miljonit krooni ning tegevused viiakse läbi ajavahemikus 2007–2015.

2008. aasta pearõhk on suunatud ID-kaardi elektrooniliste kasutusvõimaluste teavituskampaaniale. Agne Kivisaare sõnul on hetkel ID-kaart umbes miljonil inimesel, elektrooniliselt kasutab seda vähem kui iga kümnes kaardi omanik. „Üleriigiline kampaania viiakse läbi nii eesti kui vene keeles. Kampaania lähtekohaks on rõhutada, et ID-kaart on riiklik dokument, digitaalne allkiri on võrdne seaduse silmis omakäelise allkirjaga ning lähemalt teavitada inimesi ID-kaardi elektroonilistest kasutusvõimalustest.“, selgitas Kivisaar.

Lisaks ID-kaardi teavituskampaaniale pööratakse järgmisel aastal tähelepanu veel kolmele tegevussuunale: turvateadlikkuse suurendamine, riigiportaal „eesti.ee“ tutvustamine ja riigi infosüsteemi võimalustest teavitamine. 2007–2008 aasta tegevustele on kavandatud 10 miljonit krooni.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 07.12.2007

Tagasi lehele "Uudised"