Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIA toetab ID-kaardi elektroonilisele kasutamisele suunatud projekti

RIA toetab SEB Eesti Ühispanga projekti ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks, mille käigus saavad kõik SEB Eesti Ühispanga kliendid soetada endale ID-kaardi lugeja turuhinnast umbes kolm korda odavamalt – seadme väljastamine maksab 100 krooni.

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse haldusosakonna juhataja Riho Oksa sõnul on ID-kaardi elektrooniline kasutamine üks Eesti e-riigi võtmetest – on hea meel, et meil toimib avaliku- ja erasektori koostöö, mis võimaldab uudseid tehnoloogiaid parimal moel kasutada ning nende kasutajaskonda suurendada, kommenteeris Oks. SEB Eesti Ühispanga e-Teenuste arendusosakonna juhataja Ragnar Toomla sõnul on ID-kaardi lugeja vahendusel internetipanka sisemine turvalisem ja mugavam. "Meile on väga oluline, et meie klientide raha oleks internetist tulenevate ohtude eest kaitstud ja ID-kaart pakub selles osas kindlasti täiendavat garantiid," rääkis Toomla.

SEB Eesti Ühispanga internetipank U-Net on alates ID-kaartide väljastamise algusest olnud üheks enim kasutatavaks ID-kaardi rakenduseks Eestis. Veebruaris kasutas ID-kaarti U-Netis 3500 kasutajat, mida on üle 2 korra rohkem kui näiteks 6 kuud tagasi. ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks on vajalik omada kehtivate sertifikaatidega ID-kaardi ning kaardilugeja ning internetiühendusega varustatud arvutit.

Lisainfot ID-kaardi elektrooniliste rakenduste kohta leiad http://www.id.ee

Täpsem info:
Ragnar Toomla
e-Teenuste arendusosakonna juhataja
SEB Eesti Ühispank
66 55 683
Ragnar.toomla@seb.ee

Teema: PKI, RIA

Lisatud 28.03.2006

Tagasi lehele "Uudised"