Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIA soovitab kõigil kasutada Gmailis kaheastmelist autentimist

Riigi Infosüsteemi Amet soovitab konto ülevõtmise vältimiseks kasutada Gmaili postkasti logimisel kahetasemelist autentimist. Soovituse andmise põhjus on üha kasvav kontode ülevõtmine ja nende edasine kasutamine petukirjade saatmiseks.

"Üha rohkem on juhtumeid, kus inimene on kaotanud enda meilikonto üle kontrolli ja tema identiteeti kuritarvitatakse. Näiteks küsitakse tema nimel tema sõpradelt ja tuttavatelt võltskirjadega raha," ütles RIA intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Klaid Mägi.

RIA-le on tänavu teatatud enam kui 40 Gmaili konto ülevõtmisest. Mägi sõnul on kindlasti ka neid, kes ülevõtmisest teada ei anna ja ülevõetud kontode hulk on seetõttu tõenäoliselt palju suurem. 

"Kahetasemeline autentimine võimaldab paremini kontot ülevõtmise eest kaitsta. Kui ülevõtmine on juba toimunud, võimaldab see kontot teenusepakkujalt tagasi küsida," lausus Mägi.

Kahjuks kustutatakse pahatihti kontode ülevõtmisel kontoomaniku kirjad ja nende tagasisaamine võib osutuda võimatuks. Nutitelefonide puhul võivad kaduma minna ka kontaktid telefonist.

Konto ülevõtmise ja sellega tekkivate ebameeldivuste vältimiseks soovitab Mägi kahetasemelist sisselogimist kasutada igal pool, kus see on võimalik.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 27.05.2015

Tagasi lehele "Uudised"