Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIA kutsub arenduspartnerid infotunnile

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus (RIA) korraldab 13. novembril kell 13.00 –14.30 infotunni, et tutvustada partneritele tulevast ISKE rakendustööriista riigihanget.

ISKE eesmärk on tagada andmetele piisav turvalisus, ennetada küberhäkkerite jt rünnakuid ning tagada paremini andmekogude säilimine.

RIA andmeturbe juhi Toomas Viira sõnul on ISKE rakendamine riigisektoris kohustuslik alates järgmise aasta algusest. „Lisaks tehnilistele turvameetmetele sisaldab ISKE ka soovitusi asutuse ja personali kohta, mille ellu viimine sageli esmane eeldus turvalisuse tagamisel asutuses“, lisas Viira. 

10. novembril kuulutas RIA välja hanke ISKE rakendustööriista loomiseks. ISKE tööriist on programm, mis aitab ISKE juhendi kasutamisel, infovarade kirjeldamisel ja turvameetmete haldamisel.

Infopäeval esineb RIA infoturbe juht Toomas Viira, kes räägib ISKE võimalustest ja hankest. Teisena räägib TTÜ professor, infosüsteemide audiitor Jaak Tepandi analüüsist, mille alusel ISKE tööriist luuakse. Infotund toimub RIA suures saalis (Rävala pst 5).

ISKE info: www.ria.ee/iske

Teema: ISKE

Lisatud 09.11.2007

Tagasi lehele "Uudised"