Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIA juhib Eesti osalemist maailma suurimal küberõppusel

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) intsidentide käsitlemise osakond (CERT-EE) korraldab sel nädalal Eesti osalemist maailma suurimal rahvusvahelisel küberkaitseõppusel Locked Shields 2017.

Intsidentide käsitlemise osakonna juhataja ja õppuse meeskonna juhi Klaid Mägi sõnul on tegu küberkaitse ekspertide poolt tunnustatud ja hea mainega õppusega, mille käigus saavad eri riikide eksperdid enda teadmised ja oskused päriselule lähedases olukorras proovile panna. Locked Shields 2017 toob kokku sadu kübereksperte veerandsajast riigist. Eesti osaleb õppusel viiendat korda.

“Digitaalsete teenuste suur kättesaadavus tähendab, et peame olema valmis keerulisteks ja mahukateks küberrünneteks. Locked Shields annab suurepärase võimaluse meie valmisolekut ja oskusi realistlikus olukorras proovile panna ja harjutada,” sõnas Mägi.

“Et küberturvalisus on oluline osa tänapäevasest majandusest, ei ole ka küberrünnete tõrjumine riigi monopol. Eesti on ses vallas hea näide igapäevasest koostööst riigi, erasektori ning ka ülikoolide ja vabatahtlike organisatsioonide vahel,” lisas Mägi.

Lisaks RIA kübeturvalisuse teenistuse töötajatele osalevad õppusel Elektrilevi, Kaitseministeeriumi, Kaitseväe, Linx Telecomi, SEB panga, Starmani, Telia ja Zone Media eksperdid. Mägi sõnul iseloomustab meeskonda kõrge spetsialiseeritus ja head teadmised keerukatest võrgu- ja juhtimissüsteemidest.

NATO küberkaitse keskuse õppus Locked Shields 2017 on suurim omanäoline õppus maailmas, mis keskendub reaalajas võrkude ja juhtimissüsteemide vastaste küberrünnete tõrjumisele. Õppusel osalevad kokku ligikaudu 800 küberturbe eksperti ja juhti 25 riigist. Õppuse põhirõhk on traditsiooniliselt tehniline, kuid paralleelselt toimub sellel aastal ülesannete lahendamine ka strateegilisel tasandil.

Lisainfo: NATO küberkaitse keskuse ingliskeelne pressiteade Locked Shields 2017 kohta

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 25.04.2017

Tagasi lehele "Uudised"