Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIA ja Smartlink jõudsid kohtus kokkuleppele

23. juulil sõlmisid Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus ja OÜ Smartlink kohtuliku kompromissi ID-kaardi tarkvara arendamislepingu lõpetamise kohtuasjas.

Kompromissiga tunnistab OÜ Smartlink, et ID-kaardi tarkvara arendus osutus planeeritust keerukamaks, tähtaegu tuli korduvalt pikendada ning lepingu lõpetamine oli tingitud tarkvaras esinenud vigadest. Lepingu lõpetamise hetkeks oli OÜ Smartlink küll suure osa tarkvarast valmis saanud, kuid see sisaldas liialt palju vigu, mistõttu ei olnud võimalik tarkvara täies mahus vastu võtta ja lepinguga jätkata.

RIA direktor Epp Joabi sõnul on mõlemad osapooled huvitatud, et ID-kaardi tarkvara uus versioon võimalikult kiiresti kasutusse jõuaks. „Meie eesmärk on anda arvutikasutajatele tarkvara, mis töötaks laitmatult,“ kinnitas Joab. „ Kohtuliku kompromissiga on RIA valmis vastu võtma veel ühe osa tarkvarast, mis on läbinud sõltumatu testimise ja analüüsi. Selle põhjal saab uus arenduspartner ID-kaardi tarkvara arendamise lõpuni viia. Oleme partneriga läbirääkimiste lõpusirgel, et ID-kaardi tarkvara Linuxile, Macile ning Windows'ile võimalikult peatselt valmiks.“

OÜ Smartlink juhatuse esimees Henrik Põder avaldas heameelt kompromissi üle „OÜ Smartlink on alati soovinud, et ID-kaardi tarkvara kasutusse läheks ning oleks täiesti töökindel. Baastarkvara kasutuselevõtt on juba veninud ja selle tõttu kannatavad kõige rohkem Linuxi ja Maci kasutajad“, ütles ta.

RIA sõlmis OÜga Smartlink lepingu ID-kaardi baastarkvara arendamiseks üle-eelmise aasta lõpus. Lepingu tähtaeg oli juunis 2009 ning seda pikendati korduvalt, viimane tähtaeg oli jaanuaris 2010, kuid tarkvara ei valminud tähtaegselt. Käesoleva aasta veebruarikuus lõpetas RIA lepingu põhjendusega, et tarkvara valmimine oli kaheksa kuud veninud ning osa tööst oli jätkuvalt tegemata. OÜ Smartlink vaidlustas lepingu lõpetamise kohtus. Sõlmitud kompromissiga lahendasid pooled kõik oma eriarvamused ning mis tahes pretensioone seoses ID-kaardi tarkvara arendamislepinguga teineteise suhtes enam ei esitata.

Teema: PKI, RIA

Lisatud 27.07.2010

Tagasi lehele "Uudised"