Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

President Ilves toetab teavitamist ID-kaardi võimalustest

Täna andis president Toomas Hendrik Ilves allkirja toetamaks ID-kaardi elektroonilisi kasutusvõimalusi tutvustavat kampaaniat. Teavituskampaania käigus püüeldakse digiallkirjastamise maailmarekordi poole.
 
President Ilvese sõnul sõltub Eesti riigi edukus IT vallas paljuski sellest, kas inimesed on valmis uuendusmeelsete ideedega kaasa minema. „Hetkel oleme maailmas ühed vähesed, kes saavad seaduse silmis anda digitaalset allkirja samamoodi kui paberil, seda lihtsalt ning turvaliselt,“ ütles Eesti riigipea.
 
„Inimeste turvalisuse tagamine kaasaegses infoühiskonnas ei ole pelgalt tehnoloogide südameasi, selles on meil kõigil oma panus anda. Eesti on üks vähestest riikidest, kus on tänu ID-kaardile selleks väga head võimalused. Algatus selle elektroonilist kasutamist rahvale lähemale viia on kiiduväärt,“ sõnas president Ilves.
 
Kuni juuni lõpuni võimalus kõigil maailmarekordi püüdlusesse panustada, seda on saab teha aadressil www.id.ee. ID-kaardi elektrooniliste kasutusvõimaluste teavituskampaania toimub Euroopa Liidu struktuurifondide programmi „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ raames. Programmi kogumaht on 50 miljonit krooni ja tegevused toimuvad aastatel 2007–2015.

Kampaania teleklipp

Teema: CERT, Infoühiskonna teadlikkus, Küberturve

Lisatud 12.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"