Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Portugal arendab e-riiki teenusekeskselt

Eelmisel nädalal kohtusid RIA peadirektor Jaan Priisalu, eesti.ee juht Mihkel Tikk ning MKMi esindajad Portugali riigiadministratsiooni moderniseerimise ameti (AMA) kolleegidega. Vahetati kogemusi riigi infosüsteemi koosvõime, e-identiteedi ja riigiportaali teemadel.

Foto Lissaboni linnast

Portugalis lähenetakse e-riigile avalike teenuste tsentraliseerimise kaudu. Keskendutakse teenuse osutamisele ning e-kanalid on vaid üks viis riigi funktsioonide täitmiseks. RIA-le pakkus suurt huvi Portugali e-riigi multikanali strateegia.

ID-kaarte on Portugalis välja antud alates 2007. aastast. Elektroonilise identiteedi levik Euroopas ja digiallkirjade piiriülene kasutamine on kindlasti Eesti ja Portugali ühishuvid. Nendel teemadel saavad RIA ja AMA teha koostööd ning arutada seisukohti Euroopa Komisjoni e-Sensi projektis.

Järgmiste sammudena vahetavad RIA ja AMA infot spetsialistitasandil. Portugallasi huvitab eriti meie DVK (süsteem, mille abil avaliku sektori dokumendihalduskeskonnad omavahel ladusalt suhtlevad). Lisaks tegid portugallased ettepaneku allkirjastada ametlik koostöömemorandum. Jaan Priisalu kutsus AMA esindajaid sügisel e-valimisi vaatlema.

Teema: DVK, Kohtumised, PKI, RIA, Riigiportaal

Lisatud 22.05.2013

Tagasi lehele "Uudised"