Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Elektroonilise identiteedi vahendid

Elektroonilise identiteedi kasutamiseks on vaja lisaks baastarkvarale ühte järgmistest vahenditest:

  • ID-kaart;
  • mobiil-ID;
  • digi-ID.

ID-kaart on Eestis esimene elektroonilist identiteeti omav dokument, mis on seaduse järgi kohustuslik. See on kasutuselt kõige levinum. Täpsemalt loe ID-kaardi kohta keskkonnast id.ee.

Mobiil-ID on isiku tõendamise ning digitaalse allkirjastamise lahendus mobiiltelefonis. Mobiiltelefoni SIM-kaart koos sellega seotud sertifikaatidega on sel juhul e-keskkonnas samasugune dokument nagu ID-kaart. Mobiil-ID saamiseks peab olema ID-kaart. NB! Mobiil-IDga ei saa krüpteerida. Täpsemalt loe mobiil-ID kohta keskkonnast id.ee.

Digi-ID on mõeldud ainult digikeskkonnas kasutamiseks. See on vajalik vahend neile, kes kasutavad elektroonilist identiteeti igapäevases töös või kelle tööülesannete täitmine ei võimalda kasutada ID-kaarti või mobiil-IDd. Ka digi-ID taotlemiseks peab olema ID-kaart. Täpsemalt loe digi-ID taotlemise kohta Politsei- ja Piirivalveameti koduleheküljelt.

Baastarkvara

Baastarkvara võimaldab tõendada ID-kaardiga oma isikut, digitaalselt allkirjastada ja andmeid krüpteerida. Baastarkvaras on toetatud levinuimad operatsioonisüsteemid ja veebibrauserid. Baastarkvaraga paigaldatakse arvutisse ID-kaardi haldusvahend, DigiDoc3 klient ehk digiallkirjastamise tarkvara ja DigiDoc krüpto ehk krüpteerimise tarkvara.

Tarkvara uuendatakse regulaarselt vähemalt kaks korda aastas. Uuendused tehakse keskkondade (operatsioonisüsteemid, brauserid jt tugiprogrammid) pideva arengu tõttu.

Baastarkvara kohta leiab täpsema info aadressilt installer.id.ee. Sealt saab tarkvara ka arvutisse paigaldada. Konkreetsete küsimuste korral saab abi ID-kaardi abikeskusest.

RIA tellimusel arendab baastarkvara SK ID Solutions AS 4-aastase raamlepinguga alates 2013. aasta sügisest.


Kas said vastuse oma küsimusele?

Lisatud 20.01.2012
Uuendatud 27.02.2018

Tagasi lehele "Elektrooniline identiteet"