Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Peagi on Eesti ID-kaardiga antud 100 000 000 digiallkirja

Ennusta, millal täitub 100 000 000. digiallkiriPraeguseks hetkeks on digitaalallkirju antud ligi 98 miljonit ning see number kasvab väga kiiresti. Toetudes senisele statistikale, võib öelda, et sajamiljonenda allkirja annab mõni Eesti ID-kaardi omanik juba detsembrikuu esimeses pooles.

Eesti ID-kaart on maailmas ainulaadne. “Oleme suutnud viia füüsilise isikut tõendava dokumendi virtuaalmaailma. Asjaajamine internetis teeb mitmed igapäevased toimingud väga kiireks, odavaks ja keskkonnasäästlikuks,” ütles RIA peadirektor Jaan Priisalu.

Sertifitseerimiskeskuse juhi Kalev Pihli sõnul kasutab digitaalallkirjastamise võimalust enamik elanikkonnast: „Digiallkiri on paljude jaoks juba ammu ainumõeldav võimalus lepingute allkirjastamiseks. Ühelt poolt on see loodussõbralik, kuid teisalt hoiab kokku väga palju aega ja raha,“ ütles Pihl.

Sündmuse tähistamiseks korraldavad RIA ja Sertifitseerimiskeskus ennustusmängu. Kõige täpsemat ennustajat premeeritakse reisiga maailma kuulsaimasse innovatsioonimekasse Silicon Valleysse. Kampaania kohta saab infot veebilehtedelt www.id.ee ja www.eesti.ee. Ennustada saab novembri lõpuni ning võitja tehakse teatavaks 20. detsembril.

Eestis on digitaalallkirjastamisega välditud paberil asjaajamist 10 aastat. Kui selle ajaga antud allkirjade hulk asendada paberdokumentidega, kerkiks vähemalt 14 teletorni kõrgust paberivirna.

2001. aastal asutatud AS Sertifitseerimiskeskus on riiklikult akrediteeritud sertifitseerimis- ja ajatempliteenusele ning sellega seotud tarkvara arendusele ja opereerimisele keskendunud ettevõte.

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) koordineerib riigi infosüsteemi arendamist ja haldamist, korraldab infoturbega seotud tegevusi ja käsitleb Eesti arvutivõrkudes toimuvaid turvaintsidente. RIA konsulteerib avalike teenuste osutajaid, kuidas oma infosüsteeme nõuetekohaselt hallata ja teostab nende üle järelevalvet. Lisaks on RIA Euroopa Liidu struktuuritoetuste rakendusüksus.

Lisainfo:

Liisa Tallinn
Riigi Infosüsteemi Ameti kommunikatsioonijuht
663 0233
525 8654
liisa.tallinn@ria.ee

Kalev Pihl
AS Sertifitseerimiskeskus juhataja
610 1880
kalev.pihl@sk.ee

Teema: PKI, RIA

Lisatud 12.11.2012

Tagasi lehele "Uudised"