Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Pahavaraga on pihta saanud kaks Eestis asuvat ettevõtet

Riigi Infosüsteemi Ameti andmetel on Eestis asuvatest ettevõtetest saanud pahavaraga pihta kaks Saint-Gobaini kontserni kuuluvat ettevõtet. Üks nendest on Ehituse ABC.

„Täna kella 10.00 seisuga ükski elutähtsat teenust osutav ettevõte või riigiasutus küberrünnaku ohvriks langemisest ei ole teada andnud. RIA intsidentide käsitlemise osakond (CERT-EE) tegeleb hetkel aktiivselt võimalike intsidentide kaardistamise ja analüüsiga,“ ütles CERT-EE juht Klaid Mägi.

Jätkuvalt palume ettevõtetel, kelle IT-süsteemid on pahavaraga nakatunud, anda sellest teada CERT-EE valvenumbrile 663 0299 või meiliaadressile cert at cert dot ee.

Samal teemal:

Täiendus 29.6.2017:

Lisandunud on uus info ülemaailmse pahavarakampaania kohta. Praeguseks on pärast põhjalikku uurimist Kaspersky Labi ja Comae Technologies'i pool on selgunud, et lunavarana esinenud pahavara Petya/NotPetya/Petna/ExPetr pahavara näol on tegemist Wiper pahavaraga, mis on loodud arvutite saboteerimiseks ja hävitamiseks. Pahavara käitub nagu tavaline lunavara, kuid pahavara lähtekoodist leiti, et sellele pole lisatud failide taastamise varianti ning pahavara eesmärk on failid jäädavalt kustutada

Teema: CERT

Lisatud 28.06.2017

Tagasi lehele "Uudised"