Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Pahatahtlikud küberründed Eesti vastu tulevad välismaalt

CERT Eesti teadaanne kell 14:00
Hoolimata viimaste päevade pahatahtlikest rünnetest Eesti kodulehekülgede vastu, püsib Eesti sisene internetiliiklus ning võimalus külastada välismaiseid kodulehekülgi. Rünnetega võitlemiseks tuli aga piirata Eestist väljapoole jäävate kasutajate ligipääsu valitsusasutuste kodulehekülgedele.

„Ründed on ilmselgelt pahatahtliku iseloomuga. Tegemist ei ole kasutajate suure huviga meie kodulehekülgedel leiduva info vastu,” kirjeldas toimuvat CERT Eesti juhataja Hillar Aarelaid. „Välisfoorumites levivad üleskutsed ning näpunäited, kuidas vabatahtlikud n-ö „abistada” saaks,” lisas Aarelaid.

Kui Eesti siseselt on enamus avaliku sektori kodulehekülgesid taas kättesaadavad, siis väljaspool Eestit asuvad internetikasutajad neid suures osas ei näe. „Meie tänase päeva eesmärk on järk-järgult kodulehekülgesid taastada, et neid väljastpoolt Eestit tulevatele kasutajatele kuvada," kommenteeris lähiaja tegevusi CERT Eesti juhataja Hillar Aarelaid.

CERT Eesti käsitleb Eesti arvutivõrkudes toimuvaid turvaintsidente, teostab ennetavaid tegevusi nende ärahoidmiseks ning tõstab kasutajate turvateadlikkust. Eesti riigi tasemel täidab CERT ülesandeid Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse infoturbeintsidentide käsitlemise osakond.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 29.04.2007

Tagasi lehele "Uudised"