Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Oma ID-kaardi on uuendanud ligi 70 000 inimest

Turvariskiga uuendamata ID-kaartide kaitsmiseks peatati täna südaöösel 730 000 ID-kaardi sertifikaadid. Kümne päevaga õnnestus ID-kaart uuendada ligi 70 000 inimesel. Praeguseks ei ole võimalik enam selle turvanõrkuse tõttu ühegi inimese identiteeti varastada.

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) intsidentide lahendamise osakonna juhi Klaid Mägi sõnul on kauguuendamise rakendus koormusele hästi vastu pidanud ning viimase kahe ööpäeva jooksul on kaardi uuendanud enam kui 35 000 inimest.

„Meie tehnikud on esimestel päevadel ülekoormusest tingitud tõrked tänaseks eemaldanud. Monitoorime rakenduse koormust pidevalt ning viimastel päevadel on pea kõik uuendused edukalt läinud,“ ütles Mägi.

Reede lõunast kuni pühapäeva hilisõhtuni on ID-kaardi kauguuendamise võimalus avatud eeskätt neile, kelle jaoks on ID-kaart töövahend. „Sertifikaatide peatamise tõttu ei tohi seisma jääda arstide, õdede ja apteekrite ning teiste oluliste elutähtsate teenusepakkujate töö. Neile oleme edastanud ka otsepostituse palvega oma ID-kaart sellel nädalavahetusel ära uuendada,“ ütles Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) identideedi ja staatuste büroo peaspetsialist Merlin Mängel. 

„Mul on hea meel, et novembri algusest lisandus veel hulk kolleege, kes olid nõus teenindusi ja infotelefoni aitama ning teevad lisatunde selleks, et inimesi aidata. Infotelefon vastas eile ligi 700 küsimusele, mis olid seotud dokumendi elektroonse kasutamisega,“ lisas Mängel. Sertifikaatide uuendamise ooteaeg oli suurtes teenindustes umbes kaks tundi. 

Alates esmaspäevast on kauguuendamine taas avatud ka kõigile teistele, kes ID-kaarti elektrooniliselt kasutavad. Täiendavalt on tunni võrra pikendatud PPA teenindused nädala sees, samuti on teenindused avatud ka laupäeval ning pühapäeval. Teeninduste lahtiolekute ajad on üleval politsei kodulehel.

Peatatud sertifikaate saab uuendada nii oma arvutis kui ka PPA teenindustes tuleva aasta 31. märtsini. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarti ei saa enne uuendamist elektrooniliselt kasutada. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarti saab jätkuvalt kasutada kliendikaardina, digiretsepti väljavõtmisel ning isikuttõendava dokumendina.

Teema: PKI

Lisatud 04.11.2017

Tagasi lehele "Uudised"