Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Oktoober on Euroopa küberturvalisuse kuu

Oktoober on üleeuroopaline küberturvalisuse kuu, mille raames korraldavad pea kõik ELi riigid küberturbega seotud üritusi, eesmärgiks juhtida tähelepanu turvalisele käitumisele digimaailmas.

ELi küberturbekuu 5. aastapäeva logo

Tänavuse infokampaania peamised teemad on küberturvalisus töökohal ja kodus, andmete haldus ja kaitse, eraelu puutumatus ning küberturbeoskused. Igal nädalal keskendutakse konkreetsele teemale:

  • 1. nädal, 2.–6. oktoober: küberturvalisus töökohal
  • 2. nädal, 9.–13. oktoober: andmete haldus ja kaitse ning eraelu puutumatus
  • 3. nädal, 16.–20. oktoober: küberturvalisus kodus
  • 4. nädal, 23.–27. oktoober: küberturbeoskused

Riigi Infosüsteemi Amet on üks selle ürituse ja kuu vedajatest Eestis. Meie töötajad esinevad kuu jooksul erinevate ettekannetega, käivad koolides ja osalevad töötubades.

Kampaania avaüritus toimus 29. septembril 2017 Tallinna Tehnikaülikoolis ja sellel esinesid küberturbealaste soovituste ja nõuannetega ELi avaliku sektori, IT-valdkonna, liikmesriikide koordineerimisüksuste ja teadusringkondade esindajad. Küberturvalisuse valdkonna parimad spetsialistid arutlesid turvalisusega seotud teemadel, millele kampaania jooksul keskendutakse.

Ürituse korraldasid Riigi Infosüsteemi Amet ning Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeamet (ENISA).

Vaata infot ka kuu ametlikult veebilehelt cybersecuritymonth.eu. Muuhulgas leiab sealt küberturvalisuse teemalise veebiviktoriini. Oma teadmisi saab kontrollida 23 keeles, sh eesti keeles.

Esimene Euroopa küberturvalisuse infokampaania korraldati viis aastat tagasi. Varasemad avaüritused toimusid Brüsselis.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 03.10.2017

Tagasi lehele "Uudised"