Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Nutikaitse2017: Küberturvalisuse kuul tutvustatakse Mobiil-ID võimalusi

Oktoober on Euroopa Liidus kuulutatud küberturvalisuse kuuks. NutiKaitse 2017 korraldab sel ajal Mobiil-ID teavituskampaania, sest nutiseadmetes on Mobiil-ID turvaline viis enda tuvastamiseks ja digiallkirja andmiseks.

Nutiseadmes saad kõik asjad aetud Mobiil-IDga.“Kutsume kõiki nutiseadmete kasutajaid vahetama tavalise SIM-kaardi Mobiil-ID võimalusega SIM-kaardi vastu oma mobiilioperaatori juures. Nutiseadmete kasutuselevõtt on olnud kiire ning tõusujoones ja enamus nutiseadmete kasutajaid leiavad varem või hiljem tee rakenduste juurde, mis eeldavad isikutuvastamist või digiallkirja andmist,” märkis NutiKaitse 2017 koordinaator Kristi Kivilo. “Nutiseadmed on muutumas inimestele peamiseks digitaalseks vahendiks ning Mobiil-ID annab võimaluse Eesti e-teenuseid nutiseadmetes mugavalt ja turvaliselt kasutada,” lisas ta.

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt ostsid eestlased 2014. aasta esimese kuue kuuga 173 400 mobiiltelefoni ning hinnanguliselt on nendest 75% nutitelefonid. Tahvelarvuteid müüdi esimese seitsme kuuga 33 500.

Mobiil-ID on riiklikult tunnustatud digitaalne isikutunnistus, mis töötab nii tahvelarvutis, nutitelefonis kui ka arvutis ja kõnetelefonides. Nii nagu ID-kaardi, saab ka Mobiil-ID abil end elektroonilistes keskkondades tuvastada ja digiallkirju anda ja e-hääletada. Mobiil-ID kasutamine on kaitstud PIN-koodidega ning andmevahetus mobiiltelefoni ja e-teenuse keskkonna vahel toimub üle krüpteeritud lahenduse.

Kampaaanias osalevad kõik NutiKaitse 2017 algatuse partnerid (Sertifitseerimiskeskus, Riigi Infosüsteemi Amet, Swedbank, SEB, EMT, Elion, Elisa ja Tele2) ning lisaks mitmed erafirmad ja avaliku sektori organisatsioonid nagu Eesti Energia, Imatra Elekter, LHV, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Maksu- ja Tolliamet, Töötukassa, Politsei- ja Piirivalveamet, Põllumajandusministeerium, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet, Nordea, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, CV-online, Microsoft Eesti, Kaugtöö Ühing, Mõttekoda Praxis, Teeme Ära Minu Eesti, Valge Klaar. Kampaania loovlahenduse autor on The Division AS.

Lisainfo:
Mobiil-ID koduleht
Mobiil-ID Facebookis

Nutikaitse 2017 pressiteade 6.10.2014
 

Teema: Küberturve, PKI

Lisatud 07.10.2014

Tagasi lehele "Uudised"