Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Peterkop: „Meie regioonile on iseloomulikud poliitiliselt motiveeritud küberrünnakud“

Fotol vasakult: USA suursaadik Eestis Jeffrey Levine, senaator Sheldon Whitehouse, RIA peadirektor Taimar Peterkop, senaator John McCain ja senaator John Barrasso.

Täna külastas Riigi Infosüsteemi Ametit Eestis visiidil olev USA Kongressi delegatsioon eesotsas senaator John McCainiga. Kõne all olid Eesti ja USA koostöösuhted ning Eesti julgeolekukeskkonda mõjutavad küberohud.

Senaatorid John McCain, Sheldon Whitehouse ja John Barrasso ning RIA peadirektor Taimar Peterkop vahetasid mõtteid kahe riigi küberkoostöö tihendamise teemal. „Ohud, millega Eesti ja USA kübervaldkonnas silmitsi seisavad, on sarnased,“ rõhutas RIA peadirektor. „Omavaheline regulaarne infovahetus muudab riigid edukamaks üha keerukamate riskidega toimetulemisel. Seetõttu tuleb infot vahetada nii kahepoolselt kui NATO liitlastega,“ ütles Peterkop.

Senaator John McCain nõustus, et vastastikune koostöö on võtmetähtsusega.

RIA peadirektor andis külalistele ülevaate küberohtudest Eesti julgeolekule: „Meie regioonile on eelkõige iseloomulikud poliitiliselt motiveeritud küberrünnakud. Ründevahendid muutuvad üha keerukamaks ja rünnete planeerimisvõimekus aina suureneb.“ Peterkop toonitas, et Eesti riigi ja ühiskonna suurest infotehnoloogilisest sõltuvusest tulenevalt on ülioluline riske pidevalt kaardistada ning tegeleda nende maandamisega.

Eesti ja USA küberkoostöös osaleb ka Riigi Infosüsteemi Amet. RIA-l ja USA sisejulgeolekuministeeriumil on 2013. aasta lõpust koostööleping, mille alusel vahetavad infoturbeüksused (CERTid) infot ja kogemusi. Lisaks on RIA-l alates 2014. aastast koostööleping Ameerika Riikide Organisatsiooniga (OAS), kuhu kuulub ka USA. RIA küberturvalisuse eksperdid on osalenud OASi kutsel mitmetes koolitusprojektides ning aidanud edendada küberjulgeolekut Ameerika mandril.

Teema: Kohtumised, Küberturve

Lisatud 21.08.2015

Tagasi lehele "Uudised"