Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Lõuna-Ameerika IT-ametnikud külastasid RIAt

Täna külastasid Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA) küberjulgeoleku ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna kõrged ametnikud Lõuna-Ameerika riikidest: Costa Ricalt, Dominikaani vabariigist, Guatemalast, Kolumbiast ja Mehhikost.

OASi ja RIA korraldatud õppevisiidil osalejad

Õppevisiidil osalejad Riigi Infosüsteemi Ametis.

Külalised käisid sel nädalal Tallinnas RIA ja Ameerika Riikide Organisatsiooni (OAS) korraldatud õppevisiidil. Selle eesmärk oli tutvustada Eesti küberjulgeoleku korraldust ja e-riigi ökosüsteemi arengut. 

Lisaks RIA-le külastas delegatsioon kaitseministeeriumit, NATO küberkaitsekeskust, riigikantseleid ja Tallinna Tehnikaülikooli. 

RIA peadirektori Taimar Peterkopi hinnangul on koostöö OASiga olnud väga hea: "RIA jaoks on OAS tänuväärne koostöövõimalus Lõuna-Ameerika riikidega, mille küberturbe ja e-riigi arengutega me muidu otseselt kokku ei puutuks."

Tema sõnul on mitmed selle regiooni riigid teinud edusamme küberjulgeoleku strateegiate koostamisel ja oma küberjulgeoleku struktuuride ülesehitamisel. 

"Meil on hea meel, et Eesti saab oma kogemusi jagada ka geograafiliselt kaugetele riikidele, kus meie edusamme tuntakse ja hinnatakse. Taolised koolitusprojektid ja koostöö aitavad tõsta ka Eesti küberturvalisust. Samuti võimaldab see tõsta Eesti positiivset kuvandit maailmas ning edendada meie välispoliitilisi eesmärke," ütles peadirektor. 

Eesti osaleb OASis vaatlejariigina. RIA on teinud koostööd OASiga 2014. aastast, kui sõlmiti koostööleping, mille alusel toetab RIA Lõuna-Ameerika riike küberturvalisuse tõstmisele suunaud koolitusprogrammides.

Teema: Küberturve, RIA

Lisatud 27.05.2016

Tagasi lehele "Uudised"