Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Liikvel on uus viirus

Arvutiturbe uurimisega tegelev firma Panda Research hoiatab oma analüüsis uut tüüpi viiruste eest, mis suudavad kasutajate pangakontodelt raha varastada ilma, et kasutaja seda märkaks.

Kui varem võis kasutaja pahavarast aru saada selle järgi, et panka sisenemisel küsiti näiteks mitut koodi, siis nüüd on liikvel uut tüüpi viirused. Neid saab leida vaid viirusetõrjega kasutades, ilma tarkavara kasutamata ei ole nakatunud ja viirusest puhta arvuti erinevust võimalik näha. Nn troojalased nimedega Limbo ning Sinowal sisenevad kaitsmata arvutitesse kasutaja teadmata ja lisavad sinna koodi, mis annab kontrolli arvuti üle.

Kui kasutaja tahab olla kindel, et tema arvuti ei ole uut tüüpi viirustega nakatunud, tuleks arvuti puhastada viirusetõrjega. Kuna need viirused uuenevad kiiresti, on hea kasutada mitme eri firma tarkvarasid ja lasta neil oma arvuti üle kontrollida.

Kel veel viirusetõrje tarkvara arvutis ei ole, on võimalik arvutifirmadelt tellida arvuti puhastamist viirustest ja paluda selle käigus endale uusim viirusetõrje installeerida.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 17.01.2008

Tagasi lehele "Uudised"