Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Kutse pressikonverentsile: laste turvalisus internetis

10. veebruaril tähistatakse turvalise interneti päeva. Sel aastal pühendatakse Eestis see tähtpäev lapsevanemate teadlikkuse tõstmisele lapsi varitsevatest ohtudest internetis. Pressikonverents, kus tutvustatakse üritusi, mis turvalise interneti päeva tähistamiseks aset leiavad, toimub esmaspäeval, 9. veebruaril kell 13.00 Sotsiaalministeeriumis viienda korruse saalis (Gonsiori 29).

Pressikonverentsi avab proua Evelin Ilves. Pressikonverentsil räägib koolitaja Kalev Pihl laste käitumisest internetis, sealhulgas võimalikest ohtudest ja turvariskidest ning vanemate võimalustest oma lapsi küberruumis kaitsta. Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe võtab lõpetuseks kokku, mis üritused turvalise interneti päeva puhul toimuvad.

Turvalise interneti päeva raames korraldas Tiigrihüppe SA konkursi "Lõksud internetis", kus lapsed pidid kirjeldama ohtu internetis ning lahendust, kuidas sellega toime tulla. Microsoft Eesti korraldab teisipäeval avaliku loengu lapsevanematele, mille eesmärk on anda teadmisi ja praktilisi juhiseid, kuidas oma last interneti ohtude eest kaitsta. RIA alustab ELi programmi "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" raames teavituskampaaniat „Sa kaitseksid oma last päris elus. Tee seda ka internetis!", mis kutsub lapsevanemaid huvi tundma oma lapse kübertegevuste vastu.

Päeva tähistamine on osa Euroopa Liidu interneti turvalisuse programmist, mille eesmärk on interneti ja uute kommunikatsioonitehnoloogiate turvalise kasutamise suurendamine ning seda iseäranis laste seas. Eestis valmistab turvalise interneti päeva tähistamist ja ka Euroopa Liidu programmiga liitumist ette koostöögrupp, milles osalevad erinevad ministeeriumid, mittetulundusühendused ja erasektor. Grupi tegevust koordineerib hetkel Sotsiaalministeerium.

Teema: CERT, Küberturve

Lisatud 06.02.2009

Tagasi lehele "Uudised"