Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

KülaTee3 jätkab maakohtade internetiseerimist

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus kuulutas novembri alguses programmi KülaTee3 raames välja jätkuhanked neljas maakonnas, kus on vaja täiendada interneti püsiühenduse kättesaadavust.

Interneti püsiühenduse võimaldamiseks hajaasustusega piirkondade elanikele kuulutati hanked välja Lääne-Viru, Võru, Ida-Viru, Viljandi maakondades. Tingituna maapinna reljeefist ning raadiosignaali segavatest puudest on endiselt maakondades selliseid kohti, kus on kvaliteetse Interneti ühenduse kättesaadavusega probleeme.

Praegused hanked keskenduvad üksikutele piirkondadele, mis eelmistel kordadel katmata jäid: Lääne-Viru maakond (piirkonnad Vihula ja Viru-Nigula valdades); Võru maakond (piirkonnad Rõuge, Võru, Vastseliina ja Haanja valdades); Viljandi maakond (piirkonnad Suure-Jaani ja Kõo valdades); Ida-Viru maakond (piirkonnad Tudulinna, Sonda valdades).

KülaTee3 programmi eesmärk on interneti turutõrke piirkondade kaotamine. KülaTee3 raames on hetkeks saavutatud olukord, kus kõikides maakondades on olemas internetiteenuse pakkujad hajusasustusega aladele. Hanked rahastatakse täis ulatuses RIA eelarvest. Hanke tehnilise eritingimusena on nõue kasutada levialade loomisel olemasolevaid maste.

Sama sisuga hanked on lähiajal plaanis välja kuulutada veel mitmes maakonnas. Info hangete kohta RIA kodulehelt: http://www.ria.ee/riigihanked

Teema: RIA

Lisatud 15.11.2007

Tagasi lehele "Uudised"