Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

RIA sai küberturbe asedirektori

19. septembrist asub Riigi Infosüsteemi Ametis tööle peadirektori asetäitja küberturbe alal Toomas Vaks. Uus ametikoht loodi selleks, et paremini korraldada küberturbe alast koostööd Eestis ning käivitada järelevalve elutähtsate teenuste turvalisuse üle.

Toomas Vaksi sõnul kasvab ühiskonna sõltuvus infosüsteemidest kiiresti. „Tänapäeval pole paljude riikide, sealhulgas Eesti, normaalne toimimine ilma töötavate infosüsteemideta võimalik. Inimestele e-teenuseid pakkuvate süsteemide turvaline tööshoidmine on tõsine väljakutse - riskid ja ohud muutuvad pidevalt, ajaga peab sammu pidama ka meie süsteemide kaitse. Selles töös on Riigi Infosüsteemi Ametil kanda väga oluline roll,“ ütles Vaks.

RIA peadirektor Jaan Priisalu: “Toomase tööle tulekuga andis RIA väikese panuse projekti „Talendid koju“. Toomas Vaks töötas seni Rootsis ja tema juhtida oli Swedbanki Grupi pangakaartide valdkonna riskikontroll ja -haldus. Enne seda töötas ta aga Hansapanga Grupis vastavuskontrolli juhina ning tegeles kohalike teemadega. Nii, et Toomasel on nii rahvusvahelise koostöö kogemus kui ka kohaliku keskkonna tunnetus. Usun, et tal on kõrge motivatsioon töötada Eesti kriitilise IT-infrastruktuuri püsimise nimel.“

Küberturbe asedirektor koordineerib küberturbe valdkonna tööd ja käivitab järelevalve elutähtsate infosüsteemide loomise ning hoidmise üle. RIAs on kolm küberturbega tegelevat valdkonda:

  1. CERT Eesti tegeleb Eesti arvutivõrkudes toimuvate intsidentide lahendamisega ja kasutajate turvateadlikkuse tõstmisega;
  2. ISKE aitab tagada riigi ja kohalike omavalitsuste andmete ja IT-süsteemide turvalisuse;
  3. Kriitilise informatsiooni infrastruktuuri kaitse osakond korraldab ja planeerib elutähtsate teenuste toimimiseks vajalike infosüsteemide kaitset.

Lisaks luuakse RIAsse eraldi järelevalve osakond, selle käivitamine on uue küberturbe asedirektori ülesanne.

„Küberturvalisuse arendamine ja hästi toimiva järelevalvesüsteemi loomine on keeruline, kuid väga huvitav ülesanne. Loodan, et minu varasemad kogemused turvalisuse ja riskijuhtimise valdkonnas ning rahvusvaheliste tiimide juhtimisel on meile seatud ülesannete täitmiseks kasulikud,“ lisas Vaks.

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus muutus selle aasta 1. juunist Riigi Infosüsteemi Ametiks, et teha järelevalvet riigi infosüsteemide loomise ja turvalisuse üle. RIA ülesanne on koordineerida riigi infosüsteemi arendamist ja haldamist nii, et riik saaks IT võimalusi kasutades rahvast teenindada parimal võimalikul moel.

Teema: CERT, ISKE, Järelevalve, KIIK, Küberturve, RIA

Lisatud 19.09.2011

Tagasi lehele "Uudised"