Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Kriisikomisjon arutas virtuaalse situatsiooniruumi loomist

Kolmapäeval, 29. veebruaril arutas valitsuse kriisikomisjon virtuaalse situatsiooniruumi (VSR) kasutuselevõttu ning otsustas, et sellega seotud küsimustele töötab lahendused välja siseministeerium.

Kriisikomisjoni korraliselt nõupidamisel otsustati, et enne projektiga jätkamist tuleb siseministeeriumil kirjeldada arendusvajadused, välja töötada kasutajate õigused ja kohustused ning leida lahendused, kuidas täna pilootprojektina Riigi Infosüsteemi Ametis välja töötatud situatsiooniruumi andmetega varustada.

"Hädaolukordade ennetamiseks ja lahendamiseks on väga oluline, et meil oleks Eesti kaardile kantav pilt, võrreldavate andmete süsteem, mille järgi saab hinnata olukorra tõsidust, prognoosida sündmuse arenguid ja võtta vastu reageerimisotsuseid või anda hoiatusi juba enne hädaolukorra tekkimist," ütles kriisikomisjoni esimees, siseminister Ken-Marti Vaher.

Siseministeeriumi pressiesindaja teatel on virtuaalse situatsiooniruumi pilootprojekt välja töötatud, kuid selle kasutuselevõttu on takistanud küsimused, kes saab olema teenuse omanik, millised on kasutajate õigused ja kohustused ning kuidas andmed VSRi kantakse.

Kriisikomisjon arutas ka 2011. aasta detsembris ulatuslikke elektrikatkestusi ja mobiilside rikkeid põhjustanud torm Patricku tagajärgede lahendamist. Samuti anti komisjoni liikmetele ülevaade rahvusvaheliste ekspertide hinnangutest ja ettepanekutest Eesti kiirgushädaolukorra regulatsioonile, riigi üldisest valmisolekust eriti ohtliku loomataudi puhkemisel, maagaasi varustuskindlusest Eestis, häirekeskuse tööst ning 2011. aastal läbiviidud massilise sisserände hädaolukorra õppuse hindamistulemustest.

Allikas: BNS

Teema: CERT, Küberturve, RIA

Lisatud 01.03.2012

Tagasi lehele "Uudised"