Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Kosovo on üles ehitamas e-riiki

Kosovo asepeaminister Ramë Manaj ning avalike teenuste minister Dr. Arsim Bajrami kohtusid kahe päeva jooksul Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse spetsialistidega, et tutvuda Eesti e-riigi alustalade ja edulugudega.

Kosovo avalike teenuste ministri Dr. Arsim Bajrami sõnul nägid nad Eesti näol väga head mudelit, kuidas on üles ehitatud e-riigi toimimine. "Me võtame ette konkreetseid samme, et selline süsteem üles ehitada ka Kosovos. Sarnaselt teie Eesti.ee portaalile on esimeste asjade seas plaan rajada riigiportaal, et parandada riigivalitsemise kvaliteeti," lisas asepeaminister.

RIA asedirektor Kalle Arula sõnul on Kosovol hea stardipunkt e-riigi üles ehitamiseks: "Kosovo arendab oma e-teenuseid algusest. Nad on sõltumatud vanadest tehnoloogiatest ja võivad kasutusele võtta vaid uusimad".

Kohtumisel Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuses oli kõne all kolm peamist teemat. Kõige põhjalikumalt käsitleti Eesti infosüsteemi tekkelugu. Lisaks tutvustati Eesti edulugusid, nagu ID-kaart, mobiil-ID, X-tee, e-politsei, jne. Arutelu toimus ka küberrünnete teemal, mida viimasel ajal on ka Kosovo pidanud tõrjuma.

IT- alane koostöö Eesti ja Kosovo vahel on kestnud üle aasta, selle jätkumist soovivad mõlemad osapooled. Kohtumisel oli juttu juba konkreetsete koostööprojektide algatamisest.

Teema: RIA

Lisatud 25.04.2008

Tagasi lehele "Uudised"