Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Kõrgkoolidesse sisseastumise infosüsteemi SAIS kaudu esitati 26 000 avaldust

Tänavu said tudengikandidaadid esitada sisseastumisavalduse ilma kõrgkooli kohale minemata, sisseastumisinfosüsteemi SAIS  kaudu esitati üle 26 tuhande avalduse ehk prognoositust kaks korda rohkem.

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse arendusnõunik Riho Oks ütles, et loodetavasti suureneb SAISi kasutajaskond edaspidi kordades ja süsteemi kasutamine muutub veelgi mugavamaks. „Kuid väga suur samm õiges suunas on juba esimesel aastal tehtud,” kinnitas Oks.

Oksa sõnul on haridus edumeelne valdkond, kus tahetakse uusi tehnoloogiaid inimeste kasuks tööle panna. „Riigieksamite tulemused jõuavad lõpetajate mobiilidesse või e-postkasti, riigieksamitele saab registreeruda internetis ning kõrgkooli saame „paberid sisse viia” ilma pabereid kuhugi viimata. Lisaks riiklikele lahendustele on haridusvaldkonnas mitmeid erasektori algatusi, näiteks e-Kool.

Eesti Maaülikoolis, Eesti Infotehnoloogia Kolledžis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ja Eesti-Ameerika Äriakadeemias kasutati SAISi osadel või kõikidel erialadel täielikult, see tähendab, et SAISis oli kogu sisseastumisega seotud info – konkursi väljakuulutamisest kuni lõplike pingeridadeni.

Tartu Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Estonian Business School kasutasid sel aastal SAISi elektrooniliste sisseastumisavalduste vastuvõtuks, muus osas jäid need kõrgkoolid tänavu veel oma vana süsteemi juurde.

SAISi kasutatavates kõrgkoolides õpib 80% kogu Eesti tudengkonnast. SAISi peaks olema võimalik rakendada ka kutsekoolides ja see on järgmine suurem arengusamm SAISi veelgi laialdasemaks kasutamiseks.

Eesti kõrgkoolide sisseastumise infosüsteemi (SAIS) loomist ja rakendamist rahastati Eesti Infotehnoloogia Sihtasustuse administreeritava Tiigriülikooli programmi (2,5 miljonit krooni) ja Euroopa Liidu Struktuurifondide (0,8 miljonit krooni) toel. Projekti kogumaksumus oli 3,3 miljonit krooni. SAISi haldust ja arendust koordineerib Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus.

Sisseastumisinfosüsteemi SAIS saab kasutada www.sais.ee või Kodanikuportaali vahendusel.

Tänu SAISile ei pea tudengikandidaat enam avalduse esitamiseks kõrgkooli kohale minema, vaid piisab soovi esitamisest internetis. Kuna Eestis on kasutusel riiklike registrite süsteem, ei pea kandidaat ise tõendama oma haridustaset, riigieksamite tulemusi ega ka lõputunnistuse hindeid – kogu see info on kõrgkoolile interneti kaudu automaatselt kättesaadav.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 04.10.2006

Tagasi lehele "Uudised"