Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Konkursid "Eesti parim e-teenus" ja "Eesti parim mobiilirakendus"

Eesti konkursside eesmärk

EL sf programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ korraldatakse konkursse Eesti parimate e- ja m-teenuste leidmiseks. Konkursside eesmärk on tutvustada Eesti parimaid e- ja m-teenuseid ning innovatiivseid IKT-lahendusi. Konkursi kommunikatsioonitegevustega suurendatakse e- ja m-teenuste loojate ja kasutajate, aga ka laiema avalikkuse teadlikkust infoühiskonnast.

Konkursside korraldamine sai alguse soovist saata Eesti teenused osalema rahvusvahelisele konkursile. World Summit Award on küll vaid üks mitmetest taolistest konkurssidest, kuid üks laiemapõhjalisi. World Summit Award (edaspidi ka WSA) on International Center for New Media (ICNM) poolt korraldatav rahvusvaheline konkurss, mis sai alguse 2003. aastal ÜRO World Summit on the Information Society (WSIS) raames.
Vt ka:

Eesti konkursid ongi olnud omalaadi eelvoorud rahvusvahelisele konkursile. Täna on Eesti ja rahvusvaheline konkurss teineteisest lahus hoitud – Eesti konkursi võitjaid ei saadeta automaatselt rahvusvahelisele konkursile. Eesti konkursi võitjate väljaselgitamisel keskendutakse Eesti parimate leidmisele ning jäetakse teenuste rahvusvaheline potentsiaal kõrvale. Selle, millised teenused saadetakse rahvusvahelisele konkursile, otsustab WSA esindaja Eestis, kasutades selleks Eesti konkursi žüriiliikmete abi ja arvamust.

Eesti parim mobiilirakendus 2016

Konkursil osales kokku 54 mobiilirakendust. 2016. aasta parimaks mobiilirakenduseks valiti Pipedrive-Sales CMR. Pipedrive on mobiilirakendus, mis aitab müügiinimesel võita tehinguid ja organiseerida suhtlust klientidega kõikjal – ka arvutist eemal olles. Eriauhindadena anti välja „Uudne ärimudel“ Bike-ID-le, „Innovatsioon“ VitalFieldsile ja „Parim disain“ Pocopayle.

Lisaks anti välja NutiKaitse 2017 eriauhind Pocopay mobiilirakendusele. Läbi Facebooki toimus publikuhääletus, mille tulemusena valiti publiku lemmikuks Elisa Raamat.

Konkurss "Eesti parim mobiilirakendus 2016" toimus Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel ning seda aitas korraldada BDA Consulting OÜ. Konkurss toimus EL struktuuritoetuste toetusskeemist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.
 

Eesti parim e-teenus 2015

Konkursil osales kokku 67 e-teenust. Võitjad valiti sel korral kolmes kategoorias: avaliku sektori e-teenused (konkureeris 22 teenust), erasektori e-teenused (konkureeris 39 teenust) ning kodanikuühiskonna e-teenused (konkureeris 6 teenust).

Üldvõitjaks kuulutati e-residentidele digitaalse ID taotlemise keskkond. Parimaks avaliku sektori e-teenuseks tunnistati Maanteeameti e-teenindus, erasektori teenustest tunnistati parimaks Barking, mis aitab parkimiskohtade omanikel tuua vabad parkimiskohad turule, ning kolmanda sektori e-teenuste kategooria võitis Eesti Filmi Andmebaas

Rahva lemmikuks osutus Facebookis elluviidud küsitluse tulemusel Sport-ID - spordi- ja tervisekulude haldamise keskkond ettevõtetele.

Konkurss "Eesti parim e-teenus 2015" toimus Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel ning seda aitas korraldada BDA Consulting OÜ. Konkurss toimus EL sf programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Vt ka konkursi lõpu pressiteadet.
Lähem info konkursi kohta: https://konkurss.eesti.ee/.

Eesti parim mobiilirakendus 2014

Konkursil osales kokku 71 mobiilirakendust. Üldvõitjaks kuulutati taksotellimisäpp Taxify. Hariduse ja kultuuri valdkonna võitis Rahva Raamatu mobiilirakendus. Meelelahutuse kategooria võitis reisirakendus Like A Local Guide ning riigi ja kohalike omavalitsuste sektoris RMK äpp "Kohtume metsas!". Tervise ning spordi valdkonna ning Facebooki rahvahääletuse võitja oli Sportlyzer treeninguäpp. Konkursi äri ja kaubanduse kategoorias otsustas žürii välja anda kaks auhinda ning need läksid Taxify'le ja meeskonnajuhtimise vahendile Weekdone. Weekdone pälvis ka Nutikaitse 2017 turvalise lahenduse eriauhinna.

Konkurss "Eesti parim mobiilirakendus 2014" toimus Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel ning seda aitasid korraldada BDA Consulting OÜ ja KPMS & Partnerid OÜ. Konkurss toimus EL sf programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Logod

Lähem info: https://konkurss.eesti.ee/

Eesti parim e-teenus 2013

Konkursil osales kokku 77 e-teenust. Konkursi üldvõitjaks kuulutati rahvusvahelist maksete ja valuutavahetuse teenust pakkuv TransferWise. TransferWise tunnistati parimaks ka e-äri teenuseks. Konkursi e-meelelahutuse kategooria võitis TipTheAuthors internetikeskkond, kust saab legaalselt alla laadida Eesti ja välismaa filme ning muusikat. E-kultuuri valdkonna parimaks tunnistati veebimäng Ennemuistne, e-valitsemise sektoris e-piirijärjekorra süsteem ning e-kaasamises loovate projektide ühisrahastusplatvorm Hooandja. E-hariduse ja e-tervise valdkonnas otsustas žürii jätta auhinnad välja andmata.

Eesti parim e-teenus 2013 konkurss toimus Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel ning seda aitasid korraldada BDA Consulting OÜ ja KPMS & Partnerid OÜ. Konkurss toimus EL sf programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Eesti parim m-teenus 2012

Konkursil osales kokku 44 m-teenust. Konkursi üldvõitjaks tunnistati Eesti Rahvusringhäälingu m-rakendus. Lisaks said auhinna Qminder, Walk & Learn, MOBO (Mobiilne orienteerumine). Valitsemise ja kaasamise kategoorias auhinda välja ei antud. Korraldati ka rahvahääletus, mille võitis Solarise kino m-teenus. Võtjad kuulutati välja 20. juunil 2012 Euroopa Liidu Maja infokeskuses.

Eesti parim m-teenus 2012 konkurss toimus Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel ning seda aitas korraldada In Nomine OÜ. Konkurss toimus EL sf programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Eesti parim e-teenus 2011

Konkursil osales 71 e-teenust. Konkursi võitjad:
e-äri ja ettevõtluse kategoorias võitis tiitli sotsiaalse panganduse platvorm isePankur.ee; e-valitsuse kategoorias elektrooniline majandusaasta aruannete keskkond; e-tervise kategoorias Sotsiaalministeeriumi ja Haigekassa retseptikeskus ehk maakeeli digiretsept. E-meelelahutuse ja mängude kategoorias noppis tiitlivõidu Elioni minuTV ja e-kultuuri ja pärandi vallas kuulutati Eesti parimaks e-teenuseks ajaloo infopank Histrodamus. Auhinnad jäeti välja andmata e-õppe, e-kaasamise ning e-teaduse ja tehnoloogia valdkondades, kuna žürii hinnangul polnud neis kategooriates piisava tasemega projekte Eesti parima e-teenuse tiitli omistamiseks.

Auhinnatseremoonia toimus 22. veebruaril 2011 Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis.
Lähem info: http://www.e-konkurss.net/search/label/Parim%20e-teenus%202011

Konkursi korraldasid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, World Summit Award'i Eesti esindaja ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus. Konkurssi aitas ellu viia kommunikatsioonibüroo Hamburg & Partnerid. Konkurss toimus EL sf programmist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Varasemad konkursid

Konkursid parimate e-lahenduste leidmiseks toimusid Eestis ka 2005., 2007. ja 2009. aastal, kuid nime Parim Sisuteenus all ning konkurssi korraldasid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja World Summit Award'i Eesti esindaja. M-teenuste konkursse enne 2012. aastat Eestis ei toimunud, World Summit Awardi Eesti esindaja on rahvusvahelisele konkursile valinud Eesti esindajad ekspertide abiga.

Lisainfo:

Piret Aro, piret dot aro at ria dot ee, EL sf programmi „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ programmijuht (Eesti konkursid)
Anna Piperal, anna dot piperal at eas dot ee,  World Summit Award esindaja Eestis (rahvusvahelised konkursid)


Kas said vastuse oma küsimusele?

Lisatud 17.02.2011
Uuendatud 22.08.2017

Tagasi lehele "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine"