Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Kodanikuportaalist hiireklikkidega ülikooli

Paljudesse Eesti kõrgkoolidesse saab tänavu esmakordselt sisseastumisavaldusi esitada interneti teel uues ühtses www.sais.ee sisseastumise infosüsteemis või Kodanikuportaali vahendusel.

SAISoga on ühinenud 12 kõrgkooli: Audentese ülikool, Estonian Business School, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Tallinna ülikool, Eesti infotehnoloogia kolledž, Tallinna tehnikaülikool, Eesti kunstiakadeemia, Tartu tervishoiu kõrgkool, Tartu ülikool, Eesti maaülikool, Tallinna tervishoiu kõrgkool ja Eesti-Ameerika äriakadeemia.

Internetis ei pea kandidaat esitama muud kui avalduse, kuna riiklike registrite kaudu saab kool automaatselt teada tema haridustaseme, riigieksamite tulemused ja lõputunnistuse hinded. Internetiavaldusi saab ID-kaardi või internetipanga abiga esitada ka väljaspool Eestit.

SAIS-i projektijuhi Liivia Mahlapuu sõnul võimaldab veebipõhine süsteem kulusid kokku hoida eriti neil, kes soovivad avalduse esitada mitmesse kõrgkooli. Samuti saab SAIS-i abil edastada infot konkursside kohta, saata kandidaadile teateid ning menetleda avaldusi ja hallata konkursitulemusi.

Tiigriülikooli programmi raames, Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse juhtimisel ning Euroopa Liidu tõukefondide toel loodud süsteemi haldab riiklik eksami- ja kvalifikatsioonikeskus. SAIS-i asuti looma 2003. aastal.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 26.06.2006

Tagasi lehele "Uudised"