Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Kodanikuportaali kaudu saab taotleda Euroopa ravikindlustuskaarti

2.08.2004

Alates 1. augustist saab kodanikuportaali www.eesti.ee kaudu taotleda Euroopa ravikindlustuskaarti. Euroopa ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidu territooriumil ja Euroopa Majandusühenduse piirkonnas viibimise ajal.

Taotluse esitamine kodanikuportaali vahendusel on mugav ja kiire ning kodanikuportaalis saab ravikindlustust taotelda ka oma lastele ning hooldatavatele. Kui varem tähendas sarnane toiming mitmete blankettide täitmist, siis nüüd piisab ainult kinnituse andmisest kodanikuportaali taotlusvormile.

RIA IT haldusosakonna juhi Riho Oksa sõnul näitasid esimesed päevad, et antud teenusel on kõik shansid pälvida viimase aja populaarseima e-teenuse tiitel. Uue tee lahendused võimaldavad meil päeval tegelda oma tavatoimingutega, sest e-teenuste kasutamine ei ole kuidagi seotud asutuste lahtiolekuajaga.

„Eestis on saanud iseenesestmõistetavaks, et uute võimaluste ja kohustuste avanemisel avatakse ka riigi poolt kodanikule maksimaalselt mugavad lahendused antud teenuse digitaalseks kasutamiseks. Üsna julgelt võib väita, et enamikus Euroopa riikides on nimetatud kaardi soetamine oluliselt vaevarikkam. Kodanikuportaal ja ühtne andmevahenduskiht X-tee on pakkumas iga päevaga uusi lahendusi, kus teenuse tarbija  saab peale isiku tuvastamist ja paari nupulevajutust säästa mitmeid tunde kui mitte päevi ja kuid oma aega, mis kuluks muidu erinevates riigiasutustes käimiseks,“ ütles Riho Oks.

Euroopa ravikindlustuskaarti saab taotleda vähemalt 15-aastane inimene, lapsele saab kaarti taotleda kuni 18. eluaastani ka lapsevanem või esindaja.

Teema: Riigiportaal

Lisatud 25.11.2005

Tagasi lehele "Uudised"